Sport Straż

Strażacy z Radomia najlepsi!

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu okazali się najlepsi w eliminacjach do XVIII Mistrzostw Województawa Mazowieckiego w Halowej Piłce Nożnej. Zmagania odbyły się w piątek, 10 września br. na hali sportowej belskiego GOSiR-u.

Do zawodów przystąpiło sześć jednostek. Oprócz KM PSP w Radomiu były to: KP PSP w Grójcu, KP PSP w Białobrzegach, KP PSP w Zwoleniu, KP PSP w Przysusze oraz KP PSP w Lipsku. Po zaciętych spotkaniach, grając systemem każdy z każdym wyłoniono zwycięzców.

Okazali się nimi strażacy z KM PSP w Radomiu, którzy podobnie jak druga KP PSP w Lipsku przeszli turniej jak burza nie przegrywając żadnego spotkania. W bezpośrednim pojedynku obu ekip padł remis, więc do wyłonienia triumfatora potrzebne były bramki strzelone. Tych na swoim koncie więcej mieli gracze z Radomia.

Na najniższym stopniu podium zmagania zakończyła KP PSP w Przysusze. Tuż za podium uplasowali się strażacy z KP PSP w Grójcu, którzy wyprzedzili ekipy KP PSP Białobrzegi oraz KP PSP Zwoleń.

Po piętnastu zaciętych spotkaniach, w których wszyscy strażacy zaciekle walczyli o zwycięstwo przyszedł czas na rozdanie nagród. Wręczali je: Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Grójcu – st. kpt. Marcin Błoński.

Do wszystkich ekip trafiły słodkie upominki ufundowane przez firmę Ferrero Polska. Najlepsza ekipa zgarnęła puchar, zaś najlepszy strzelec statuetkę. Obie nagrody trafiły do ekipy KM PSP w Radomiu.

Organizatorzy, a także przedstawiciele belskiego samorządu podziękowali wszystkim zawodnikom, a także sędziemu głównemu strażackich zmagań – Jackowi Marusowi.

Na zakończenie Przewodniczący Rady Gminy wyraził swoje zadowolenie, że to belska hala mogła przyjąć strażaków rywalizujących w piłkarskich zmaganiach.

Wyniki poszczególnych spotkań:
KP PSP Zwoleń – KM PSP Radom 0:5
KP PSP Przysucha – KP PSP Grójec 4:0
KP PSP Białobrzegi – KP PSP Lipsko 1:2
KM PSP Radom – KP PSP Lipsko 3:3
KP PSP Grójec – KP PSP Białobrzegi 2:0
KP PSP Zwoleń – KP PSP Przysucha 0:1
KP PSP Przysucha – KM PSP Radom 1:4
KP PSP Białobrzegi – KP PSP Zwoleń 4:3
KP PSP Lipsko – KP PSP Grójec 2:0
KM PSP Radom – KP PSP Grójec 7:0
KP PSP Zwoleń – KP PSP Lipsko 1:5
KP PSP Przysucha – KP PSP Białobrzegi 5:1
KP PSP Białobrzegi – KM PSP Radom 0:9
KP PSP Lipsko – KP PSP Przysucha 3:2
KP PSP Grójec – KP PSP Zwoleń 2:1

Tabela końcowa:
1. KM PSP Radom – 13 punktów (28:4)
2. KP PSP Lipsko – 13 punktów (15:7)
3. KP PSP Przysucha – 9 punktów (13:8)
4. KP PSP Grójec – 6 punktów (4:14)
5. KP PSP Białobrzegi – 3 punkty (6:21)
6. KP PSP Zwoleń – 0 punktów (5:17)

jedna odpowiedź

  1. Słabo te strażaki z grójca wypadli …może trzeba ich na emeryturę wysłać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *