Sport Straż

Strażacy z Woli Łęczeszyckiej bezkonkurencyjni

Dla druhów z OSP Wola Łęczeszycka nie ma różnicy. Strażacy z tej jednostki okazali się najlepsi w turnieju siatkarskim “O Puchar Niepodległej”.

Siatkarskie zmagania rozpoczęły się w niedzielę, 12 listopada 2023 roku kilka chwil po godz. 14:00. Po powitaniu gości wszyscy zebrani odśpiewali “Mazurka Dąbrowskiego” i przystąpili do grania.

W turnieju “O Puchar Niepodległej” rywalizowały jednostki OSP z Lewiczyna, Woli Łęczeszyckiej, Wólki Łęczeszyckiej oraz połączona ekipa Rożec i Wiloczogóry.

Po sześciu spotkaniach, w których nie brakowało walki i doskonałych zagrań górą okazali się druhowie z Woli Łęczeszyckiej, którzy obronili Puchar wywalczony przed rokiem. Jak widać zmiana dyscypliny z piłki nożnej na siatkówkę to nic, a strażacy tej jednostki najlepiej w gminie radzą sobie w sporcie.

Na drugim stopniu podium uplasowała się połączona ekipa OSP z Rożec i Wilczogóry, która końcowy triumf przegrała w bezpośrednim starciu z Wolą Łęczeszycką. Na najniższym stopniu znaleźli się natomiast strażacy z Lewiczyna, a na czwartej pozycji OSP Wólka Łęczeszycka.

Po zakończonych zmaganiach zaproszeni goście oraz organizatorzy wręczyli pamiątkowe puchary, medale oraz słodkie upominki. Strażakom gratulowali: Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego – Adam Balcerowicz, Kierownik GOSiR Belsk Duży – Marek Szewczyk, Komendant Gminny ZOSP RP – dh Marcin Błoński, Prezes Stowarzyszenia Kibicujemy z Klasą im. Jakuba Ławeckiego – Krzysztof Małachowski, a także siatkarz drużyny ProNutiva SKK Belsk Duży (zarazem sędzia zawodów) – Jakub Sygitowicz. To właśnie on i Iga Czernicka byli rozjemcami strażackich zmagań. Siatkarskiemu turniejowi przyglądał się również Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski.

Statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika turnieju zgarnął natomiast Krystian Onuczyński (OSP Wola Łęczeszycka).

Wyniki:
OSP Lewiczyn – OSP Wólka Łęczeszycka 2:0 (26:24, 25:19)
OSP Wólka Łęczeszycka – OSP Rożce/Wilczogóra 0:2 (13:25, 19:25)
OSP Wola Łęczeszycka – OSP Rożce/Wilczogóra 2:1 (25:12, 21:25, 15:12)
OSP Lewiczyn – OSP Wola Łęczeszycka 0:2 (20:25, 14:25)
OSP Rożce/Wilczogóra – OSP Lewiczyn 2:0 (26:24, 25:16)
OSP Wola Łęczeszycka – OSP Wólka Łęczeszycka 2:0 (25:13, 25:20)

Końcowa tabela:
1. OSP Wola Łęczeszycka – 8 punktów
2. OSP Rożce/Wilczogóra – 7 punktów
3. OSP Lewiczyn – 3 punkty
4. OSP Wólka Łęczeszycka – 0 punktów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *