Sport Straż

Strażacy z Woli Łęczeszyckiej najlepsi!

Druhowie z OSP Wola Łęczeszycka okazali się najlepsi w turnieju piłki nożnej halowej o Puchar Dla Niepodległej”. Zmagania odbyły się w sobotę, 13 listopada w hali belskiego GOSiR-u.

Na co dzień ratują ludzie życie i mienie, lecz dziś zamienili ubrania bojowe na stroje sportowe. Druhowie z pięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Belsk Duży na sportowo uczcili 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zmagania rozpoczęły się kilka chwil po godz. 9:00. Druhowie oraz zaproszeni goście, wśród których byli m.in. Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski i Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski wspólnie odśpiewali “Mazurka Dąbrowskiego”. Chwilę później przystąpili do sportowej rywalizacji.

Zacięte spotkanie pomiędzy OSP Wólka Łęczszycka i OSP Belsk Duży rozpoczęło sobotni turniej. W pojedynku tym górą okazali się Ci drudzy wygrywając 1:0. Następne spotkania również dostarczyły wielu emocji. Padało sporo bramek, a bramkarze popisywali się doskonałym refleksem. Na boisku brylował m.in Karola Prasek (OSP Rożce), Krystian Onuczyński (OSP Wola Łęczeszycka) czy Paweł Lepa (OSP Belsk Duży). Swoistym bohaterem był jednak golkiper z Woli Łęczeszyckiej. Damian Onuczyński strzelił bowiem najpiękniejszą bramkę całego turnieju, pokonując bramkarza rywali uderzeniem spod własnej bramki.

Pod koniec sobotniego turnieju padły trzy remisy, które jak się później okazało miały wielkie znaczenie dla końcowego układu tabeli. Przed długi okres czasu w meczu o końcowy triumf OSP Wola Łeczeszycka prowadziła z OSP Rożce 1:0. W końcówce rzut wolny na gola zamienił jednak Karol Prasek ratując tym samym remis.

Koniec końców najlepsza okazała się młoda gwardia z Woli Łęczeszyckiej. Drugie miejsce zdobyli druhowie z Rożec, zaś na najniższym stopniu podium stanęli strażacy z Belska Dużego. Tuż za “pudłem” uplasowała się ekipa OSP Lewiczyn, zaś na piątym miejscu OSP Wólka Łęczeszycka. MVP całych zawodów został Krystian Onuczyński.

Na zakończenie trzem najlepszym drużynom wręczono pamiątkowe puchary. Wszystkie ekipy otrzymały natomiast słodycze ufundowane przez firmę Ferrero Polska oraz dyplomy. Nagrody najlepszym przekazywał Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Radny powiatowy – Adam Balcerowicz, Komendant Gminny – dh Marcin Błoński, a także sędzia sobotnich zmagań – Jacek Marus. Na zakończenie głos zabrał Kierownik GOSiR – Marek Szewczyk, który wyraził nadzieję, że turniej na stałe wpisze się do kanonu imprez sportowych Gminy Belsk Duży.

Organizatorem zmagań był GOSiR Belsk Duży oraz Zarząd Gminny ZOSP RP.

Tabela sobotnich zmagań:
1. OSP Wola Łęczeszycka – 13 punktów (bramki: 15-2)
2. OSP Rożce – 11 punktów (bramki: 22-3)
3. OSP Belsk Duży – 10 punktów (bramki: 8-3)
4. OSP Lewiczyn – 4 punkty (bramki: 3-15)
5. OSP Wólka Łęczeszycka – 4 punkty (bramki 2-15)
6. OSP Wilczogóra – 0 punktów (jednostka nie dojechała)

Wyniki:
OSP Wólka Łęczeszycka – OSP Belsk Duży 0:1
OSP Wola Łęczeszycka – OSP Wilczogóra 3:0(w/o)
OSP Rożce – OSP Lewiczyn 5:1
OSP Belsk Duży – OSP Lewiczyn 4:0
OSP Wilczogóra – OSP Rożce 0:3 (w/o)
OSP Wólka Łęczeszycka – OSP Wola Łęczeszycka 0:4
OSP Wola Łęczeszycka – OSP Belsk Duży 3:0
OSP Rożce – OSP Wólka Łęczeszycka 13:1
OSP Lewiczyn – OSP Wilczogóra 3:0 (w/o)
OSP Belsk Duży – OSP Wilczogóra 3:0 (w/o)
OSP Wólka Łęczeszycka – OSP Lewiczyn 1:1
OSP Wola Łęczeszycka – OSP Rożce 1:1
OSP Rożce – OSP Belsk Duży 0:0
OSP Lewiczyn – OSP Wola Łęczeszycka 1:4
OSP Wilczogóra – OSP Wólka Łęczeszycka 0:3 (w/o)

Portal belskduzy24.pl gratuluje startującym jednostkom osiągniętych wyników i liczymy na podobne emocje za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *