Organizacje pozarządowe Sadownictwo

Sukces w Warce

Koła Gospodyń Wiejskich z Lewiczyna i Rębowoli reprezentowały Gminę Belsk Duży na Światowym Dniu Jabłka, który odbył się 25 września na wareckim rynku.

Tego dnia w Warce było jabłkowo! Już po raz czwarty Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz Stowarzyszenie Sady Grójeckie zaprosiły wszystkich przybyłych do świętowania. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem: “EkoAktywni”.

Na rynku swoje stoiska wystawiły gospodynie z całego powiatu grójeckiego. Było naprawdę pysznie, a dania z jabłkami skradały serca zebranych. Były również atrakcje dla najmłodszych, warsztaty “Stwórz sam rĘKOdzieło” czy pokaz kulinarny kucharzy z Pałacu Mała Wieś.

W tegorocznym konkursie organizowanym przez Powiat Grójecki na najlepsze stoisko podczas Światowego Dnia Jabłka pierwsze miejsce wywalczyły panie z KGW “Na Obcasach” w Lewiczynie”. Gospodynie z Gminy Belsk Duży odebrały puchar w kształcie jabłka z rąk Starosty Grójeckiego – Krzysztofa Ambroziaka oraz konkursowej komisji. Do lewiczyńskich gospodyń trafił również czek pieniężny o wartości 1 300 złotych. Nagrodę pocieszenia otrzymało natomiast KGW “Rembowianki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *