Samorząd

Święto sołtysów

W piątek, 17 lutego br. w Belsku Dużym odbył się Gminny Dzień Sołtysa. Za ich codzienny trud podziękował m.in. Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski.

Po przerwie spowodowanej pandemią belska gmina powróciła do corocznych spotkań z sołtysami. Odbyło się ono nieco wcześniej niż zwykle. Dzień Sołtysa obchodzony jest bowiem jako coroczne święto, w większości przypadków na terenie kraju 11 marca. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich ciężką pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. Sam sołtys jest przedstawicielem lokalnej społeczności. Jego rola na przestrzeni lat ulegała zmianom, a od 1990 roku jest organem wykonawczym sołectwa. W Polsce na 31 grudnia 2021 roku mieliśmy ponad 40 tysięcy sołectw! W belskiej gminie jest ich trzydzieści cztery, a najliczniejszym jest Belsk Duży.

By godnie uczcić zaangażowanie wszystkich sołtysów, Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski, Sekretarz Gminy – Renata Ostatek oraz Kierownik Referatu Podatków Urzędu Gminy – Marlena Dudek podziękowali obecnym sołtysom za sumienne wykonywanie swoich obowiązków, aktywność wkładaną w rozwój swoich małych ojczyzn oraz troskę o mieszkańców.

Podczas piątkowego święta sołtysom gratulował oraz dziękował za ich wkład w rozwój polskiej wsi radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Leszek Przybytniak, członek Zarządu Powiatu Grójeckiego – Marzena Kołacz-Rosołowska czy Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego – Adam Balcerowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *