Edukacja

Święto Trzech Króli w Lewiczynie

Objawienie Pańskie potocznie zwane świętem Trzech Króli to niezwykła uroczystość dla wszystkich wierzących. 6 stycznia w sanktuarium w Lewiczynie dokonano obrzędu błogosławieństwa kredy i kadzidła.

Zaraz po uroczystej Mszy Świętej zostały wystawione jasełka „Chwila, na którą czekamy” przygotowane przez dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie pod kierunkiem p. Zofii Kiełbowskiej i p. Agaty Krzemińskiej. Do jasełek zostali wybrani uczniowie z klas 0 – VII. Występ uświetnili grą na keyboardzie Szymon Janota oraz Joachim Wójcik, a także pani Dorota Janota -grą na akordeonie. Wszyscy młodzi artyści świetnie wczuli się w swoje role.

Uczniowie zaprezentowali szereg przepięknych pastorałek i kolęd. Szczególnie zachwycił występ Julii Kacprzak – najmłodszego aniołka i wykonana przez nią pastorałka “Ja do Ciebie, mały Jezu…”. Piękną puentą zakończyły się spory dobrych i złych aniołów: “Bóg zawsze zwycięża i czeka na nas w niebie”. Dzień Objawienia Pańskiego został szczególnie uczczony przez zaborowską szkołę w przedstawieniu jasełkowym.

Autor: PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie

jedna odpowiedź

  1. Dlaczego autor nie wspomniał o dziewczynce, która zaśpiewała pastorałkę” Gdy się rodziłeś panie “. Bo to ona jako jedyna otrzymała od widzów oklaski tuż po swoim występie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *