Edukacja

Święto Trzech Króli w Lewiczynie

Objawienie Pańskie potocznie zwane świętem Trzech Króli to niezwykła uroczystość dla wszystkich wierzących. 6 stycznia w sanktuarium w Lewiczynie dokonano obrzędu błogosławieństwa kredy i kadzidła.

Zaraz po uroczystej Mszy Świętej zostały wystawione jasełka „Chwila, na którą czekamy” przygotowane przez dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie pod kierunkiem p. Zofii Kiełbowskiej i p. Agaty Krzemińskiej. Do jasełek zostali wybrani uczniowie z klas 0 – VII. Występ uświetnili grą na keyboardzie Szymon Janota oraz Joachim Wójcik, a także pani Dorota Janota -grą na akordeonie. Wszyscy młodzi artyści świetnie wczuli się w swoje role.

Uczniowie zaprezentowali szereg przepięknych pastorałek i kolęd. Szczególnie zachwycił występ Julii Kacprzak – najmłodszego aniołka i wykonana przez nią pastorałka “Ja do Ciebie, mały Jezu…”. Piękną puentą zakończyły się spory dobrych i złych aniołów: “Bóg zawsze zwycięża i czeka na nas w niebie”. Dzień Objawienia Pańskiego został szczególnie uczczony przez zaborowską szkołę w przedstawieniu jasełkowym.

Autor: PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *