Edukacja Kultura

Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej w Lewiczynie

W środę 23 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie odbył się szkolny konkurs pieśni patriotycznej, w którym zmierzyli się soliści oraz zespoły z klas I-VII. Wydarzenie zostało zaplanowane w ramach działań związanych z “Rokiem dla Niepodległej” i zbliżającej się 100 rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości.

W sali zgromadzili się zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzice. Przybyli goście z zachwytem wysłuchali wzruszających wykonań młodych artystów. Konkurs miał bardzo podniosły charakter, co podkreślał zaprezentowany repertuar, a także patriotyczny wystrój sali regionalnej. Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: przewodniczący komisji – ksiądz Piotr Hejna, organista Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej Pocieszycielki Strapionych Pani Ziemi Grójeckiej – pan Marcin Pyra oraz pan Tomasz Wesołowski.

Pani Dyrektor Mirosłwa Bojaczuk podziękowała zarówno uczniom jak i ich wychowawcom za trud i starania włożone w przygotowania występów. Ogłaszając wyniki, przewodniczący jury, ksiądz Piotr Hejna, podkreślił wysoki poziom konkursu.

Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem części artystycznej czuwali pani Krystyna Sochaczewska oraz pan Tomasz Wesołowski.

Wyniki:
Soliści:

I miejsce – Seweryn Wasiak kl. II; “Nasza najpiękniejsza”
II miejsce – Julia Maciak kl. I; “Dziewczyna z granatem”
III miejsce – Alicja Błońska kl. III; “To nasza Ojczyzna”
III miejsce – Julia Łumińska kl. III; “Mała Ojczyzna”

Zespoły:
I miejsce – klasa III; “11 listopada”
II miejsce – klasa IV; “Warszawskie dzieci”
III miejsce – klasa VII; “Piechota”
Wyróżnienie: klasa I (Piotr Łokucijewski, Dominika Kot);  “Co to za dzień”

Autorki: Karolina Jaworska, Iwona Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *