Edukacja

Szkolny konkurs recytatorski w Lewiczynie

W dniu 29 maja 2018  roku w Publicznej Szkole Podstawowej im.UNICEF w Lewiczynie można było usłyszeć wiersze o tematyce patriotycznej w wykonaniu najmłodszych członków społeczności szkolnej.

Pani B.Zając, pani A.Gawlik oraz pani K.Jaworska zorganizowały konkurs recytatorski „Mali patrioci” dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w związku z uczczeniem zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do szkolnego konkursu przystąpiło 21 ochotników w dwóch kategoriach wiekowych. Dzielne maluchy z dumą i rozwagą recytowały znane utwory poezji polskiej.

Komisja w składzie: pani dyrektor M.Bojaczuk, pani I.Perzyna – polonistka, wychowawczyni kl. III, a także starszy bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Belsku Dużym z filią w Lewiczynie – pani I.Majchrowska miały trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców wśród małych artystów. Jury podczas oceniania występów przedszkolaków brało pod uwagę: dobór repertuaru do wieku i predyspozycji dziecka, interpretację utworu, a także zachowanie sceniczne.

Wysiłki i starania najmłodszych zostały nagrodzone brawami. Dzieci otrzymały upominki w postaci pamiątkowych dyplomów, książeczek oraz słodkości. Wszystkim przedszkolakom serdecznie gratulujemy.

Wyniki:
„Słoneczna Akademia Przedszkolaka”
I miejsce – Iga Kołacz „11 Listopada”
II miejsce – Błażej Kłoczewiak „Orzeł Biały”
III miejsce – Aleksander Rup „Co to jest Polska?”
Wyróżnienie – Maria Barszcz „Nasza Polska”

Oddział dzieci 5,6-letnich
I miejsce – Juliusz Jeziorski „Mazurek Dąbrowskiego”
II miejsce – Karol Sypka „Skarby polskich kopalni”
III miejsce – Wojciech Jabłoński „Polska flaga”
Wyróżnienie – Franciszek Bąk „Orzeł Biały”; Alicja Puncewicz „Nasza Polska”

Autorki: Karolina Jaworska, Iwona Piotrowska / PSP Lewiczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *