Kultura Samorząd

Szlakiem po gminie Belsk Duży

Rozpoczęło się malowanie szlaku turystycznego po Gminie Belsk Duży. 

– Prace nad tym projektem trwają już od zeszłego roku. Zaprosiliśmy w lipcu 2017 mieszkańców gminy do wspólnego zaprojektowania szlaku, który uwzględniałby ciekawostki o budynkach sakralnych, historycznych, miejsca godne odwiedzenia. Uważam, że nasza gmina jest miejscem ciekawym i atrakcyjnym, stworzenie takiego szlaku będzie tego potwierdzeniem, podkreśla Wójt Władysław Piątkowski.

– O współpracę przy jego tworzeniu poprosiliśmy Warszawską Grupę Znakarską PTTK Oddział „Mazowsze”, która ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu szlaków. Szlak będzie miał długość ok. 35 km, będzie oplatał naszą gminę w kolorze niebieskim. Znajdą się na nim między innymi: modrzewiowe Sanktuarium w Lewiczynie, miejsca pamięci w Skowronkach czy Małym Belsku, Pałac w Małej Wsi, belskie katakumby oraz Rezerwat „Modrzewina”, zabytkowe budynki sakralne. Szlak częściowo przebiega po terenach Lasów Państwowych i tu szalenie pomocna jest współpraca z zespołem Nadleśnictwa Grójec, dodaje Emilia Tomasiak koordynator projektu.

Prace nad ostatecznym kształtem szlaku pieszego trwają, zakończenie zaplanowane jest na koniec kwietnia tego roku. Na zakończenie pojawią się także tablice informacyjne, tabliczki i drogowskazy.

Autor: E. Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *