Edukacja

Szymon Janota mistrzem ortografii

Uczeń PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie, Szymon Janota wygrał Gminny Konkurs Ortograficzny. Finałowe zmagania odbyły się 28 listopada w zaborowskiej placówce.

Uczniowie z czterech szkół podstawowych z terenu gminy Belsk Duży, którzy przeszli kwalifikacje szkolne musieli zmierzyć się z testem ortograficznym oraz dyktandem. Młodzi adepci ortografii mieli obowiązek wypełnienia m.in. luk w tekście, poprawną formą słowa Zaborów.

W jury oceniającym zasiadły nauczycielki języka polskiego, panie: Luiza Wójcik, Maria Wencel, Mirosława Bojaczuk oraz Iwona Lewandowska. Po zakończonym konkursie oceniły pracę i wyłoniły zwycięzców.

I tak bezkonkurencyjny okazał się Szymon Janota z PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie. Na drugim miejscu znalazła się Anastazja Mokosa (również PSP Zaborów). Podium dopełnił Kamil Kaniewski z PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym – mistrz gminy w roku ubiegłym. Jury zdecydowało się również na przyznanie wyróżnienia. Otrzymała je uczennica PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach – Julia Augusiewicz, która przegrała trzecie miejsce o zaledwie pół punktu. W zeszłym roku uczennica z Łęczeszyc zajęła 2. miejsce.

Wszyscy uczestnicy Gminnego Konkursu Ortograficznego zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami. Do zwycięskiej szkoły, tj. PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie trafiła przechodnia nagroda – statuetka sowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *