Kultura

Teatr z życia wzięty

Wójt Gminy Belsk Duży, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprosiła wszystkich dorosłych na spektakl teatralny “Działka”.

Głównymi aktorami byli: Marzanna Graff oraz Aleksander Mikołajczak z Mam Teatr. Spektakl teatralny odbył się 14 września o godz. 18:00 w sali OSP Belsk Duży.

W belskiej sali tego dnia zgromadziło się wielu widzów. Wśród nich byli między innymi: Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Radny Powiatu Grójeckiego – Adam Balcerowicz, Sekretarz Gminy – Renata Ostatek, Dyrektor GZOPO – Maria Walewska-Żółcik czy proboszcz belskiej parafii – ks. Jarosław Siuchta. Obecni byli również mieszkańcy naszej gminy czy przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich.

Sam spektakl podejmował tematykę narkotyków i dopalaczy. Jest to zmora wśród młodzieży, która chcąc spróbować w życiu wszystkiego, często traci kontrolę. To właśnie o tym rozmawiali główni aktorzy środowego widowiska. Przez brak zainteresowania swoim synem oraz za dużą ufność w jego działania doszło do tragedii. Młody chłopak trafił na odwyk, a jego rodzice dopiero po czasie dowiedzieli się o skrywanych przez niego tajemnicach. Jak okazazało się po zakończeniu teatru, Kubą ze spektaklu był syn Marzanny Graff. Gdy po czterech latach młodzieńca rzuciła dziewczyna nie wiedział co robić. Za zachętą kolegów wziął dopalacz, przez którego niemal nie stracił życia. Kilkukrotnie próbował popełnić samobójstwo. Gdy wydawało się, że wyszedł już na prostą, jego serce stanęło…

To samo widowisko teatralne mieli okazje zobaczyć również uczniowie z PSP Belsk Duży oraz PSP Zaborów.

Spektakl bardzo poruszył wszystkich zebranych. Wyciągając z niego wnioski należy zwrócić uwagę, że poprzez coraz szerszy dostęp do internetu coraz częściej tracimy kontakt z naszymi pociechami. Należy więc dbać o swoje dzieci, bo za jakiś czas może być już za późno.

Urząd Gminy w Belsku Dużym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *