Sadownictwo Zdrowie

Testy dla pracowników sezonowych bezpłatne!

Jak czytamy na stronie gov.pl budżet państwa zapłaci za testy na koronawirusa dla pracowników sezonowych. Ponadto w Grójcu żołnierze WOT uruchomią punkty TEST&GO .

Kilka dni temu media obiegła wiadomość o tym, że sadownicy będą musieli z własnej kieszeni pokrywać koszty badań na koronawirusa w związku z zatrudnianiem pracowników sezonowych. Związek Sadowników RP od tego czasu zaczął podejmować interwencje, by w/w badania były darmowe. W końcu, po wielu staraniach tak się stało!

baner Covid test
Fot. gov.pl

– Państwo to wspólnota. Dobrze funkcjonuje, gdy jest współpraca i wzajemne zrozumienie. Dziękuję ministrowi Szumowskiemu, który zdaje sobie sprawę z wagi problemu. Mam dobre wiadomości dla rolników legalnie zatrudniających cudzoziemców. Za niezbędne testy, wykonywane pracownikom sezonowym przyjeżdżającym z zagranicy, zapłaci budżet państwa – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski w piątek. Inny z ministrów, Mariusz Błaszczak napisał na swoim twitterze, że to właśnie w Grójcu powstanie punkt TEST&GO by badać pracowników sezonowych.

Źródło: gov.pl / własne / twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *