Tkaczyk z dubletem. GKS wygrywa w Wielogórze

Pierwsze zwycięstwo w sezonie zaliczyli seniorzy GKS-u Belsk Duży. Podopieczni Stanisława Bilskiego wygrali 4:0 ze Strażakiem Wielogóra.

Pierwsza odsłona meczu była dość wyrównana. Gospodarze z Wielogóry mieli dwie dogodne sytuacje. W jednej z nich napastnik strzelił obok bramki, w drugiej zaś GKS uratowała poprzeczka.

Belszczanie próbowali odpowiedzieć. W 28. minucie na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Łukasz Cieślak. Piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. Chwilę później strzał Mateusza Jakóbczaka pewnie wyłapał golkiper gospodarzy.

W 41. minucie GKS wyszedł na prowadzenie. Podopieczni Stanisława Bilskiego przeprowadzili akcję prawą stroną boiska. Futbolówkę w polu karnym dostał Tomasz Tkaczyk, który zgrał przed “szesnastkę” do Mateusza Jakóbczaka. Napastnik huknął jak z armaty i wyprowadził belski zespół na prowadzenie.

Druga odsłona powinna rozpocząć się od gola dla GKS-u. W słupek trafił jednak Tomasz Tkaczyk. Ten sam zawodnik powetował sobie to niepowodzenie w 59. i 65. minucie, kiedy dwukrotnie w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od bramkarza gospodarzy.

Gospodarze też mieli swoje szanse. Raz GKS uratowała poprzeczka. W innych sytuacjach pewnie reagował Przemysław Załęski, który tego dnia stanowił pewny punkt zespołu.

Stempel nad zwycięstwem GKS-u postawił w 80. minucie wprowadzony w drugiej odsłonie gry Krzysztof Kowalski. Napastnik przejął piłkę z boku pola karnego i pięknym lobem ustalił wynik meczu.

Piłkarze belskiego zespołu zwycięstwem 4:0 udanie zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę z KS Lesznowola. Teraz przed podopiecznymi trenera Stanisława Bilskiego bój z Iskrą Zbrosza Duża. Spotkanie zaplanowano na sobotę 31 sierpnia na godz. 10:00.

Strażak Wielogóra – GKS Belsk Duży 0:4 (0:1)
Jakóbczak 41, Tkaczyk 59, 65; Kowalski 80

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski (C) – 20. Grzegorz Romianowski, 5. Kamil Bocheński, 24. Grzegorz Żółcik (70, 4. Krzysztof Kowalski), 14. Patryk Rybiński – 11. Tomasz Tkaczyk, 7. Łukasz Cieślak, 6. Kamil Walkiewicz, 8. Damian Krawczyk, 22. Damian Górzyński – 9. Mateusz Jakóbczak.