Edukacja Sport

Trenowali siatkówkę pod okiem wicemistrza świata!

Uczniowie gminnych szkół podstawowych wzięli udział w niecodziennej lekcji siatkówki. Ich trenerem był bowiem Michał Bąkiewicz – wicemistrz świata z Japonii (2006), a obecnie szkoleniowiec reprezentacji Polski juniorów.

W środę, 26 lutego br. na belskiej hali odbyły się zmagania gminne szkół w siatkówce. Najlepsza okazała się reprezentacja PSP Belsk Duży. Chwilę po zawodach wszyscy młodzi adepci piłki siatkowej mieli okazję do spotkania się z niezwykłym gościem. Michał Bąkiewicz, obecnie trener reprezentacji Polski juniorów przybliżył młodzieży siatkarskie rzemiosło, a na koniec odpowiadał na bardzo ciekawe pytania. Był również czas na pamiątkowe zdjęcia, a także wpisanie się do Księgi Pamiątkowej Urzędu Gminy.

Spotkanie odbyło się dzięki wielkiemu zaangażowaniu fana siatkówki i przewodniczącego Stowarzyszenia Kibicujemy z klasą – Krzysztofa Małachowskiego, a także trenerów GUKS Belsk Duży oraz belskiego GOSiR-u.

Michał Bąkiewicz urodził się 22 marca 1981 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Swoją seniorską karierę rozpoczął w wieku 19 lat grająć w AZS-ie Częstochowa. Reprezentował również barwy takich klubów jak: AZS Olsztyn czy Skra Bełchatów. W swoim drobku medalowym ma: srebro mistrzostw Świata w Japonii (2006), złoto mistrzostw Europy z Turcji (2009) oraz brąż Ligi Światowej z 2011 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *