Sport

Tuż za podium. Seniorzy GKS-u zakończyli rundę jesienną

Za seniorami GKS-u Belsk Duży zmagania w rundzie jesiennej sezonu 2018/19. Podopieczni Stanisława Bilskiego zgromadzili 25. punktów w 12. spotkaniach i zakończyli jesień tuż za podium.

To była w miarę udana runda dla piłkarzy z Belska Dużego. Jesienią ośmiokrotnie cieszyli się z kompletu punktów. 28 października br. podopieczni Bilskiego zanotowali najwyższe zwycięstwo w 12. letniej historii klubu, kiedy to 11:0 ograli Tęczę Augustów.

GKS raz podzielił się zdobyczą punktową z liderem, Blaskiem Odrzywół. W Potworowie było 1:1. Niestety przydarzyły się również gorsze momenty. GKS musiał uznać wyższość KS-u Wysokin, GKS-u Stromiec i Sadownika Błędów. Wszystkie porażki notując na własnym boisku i będąc gorszym od rywali tylko o jednego gola.

Strata do liderującego Blasku Odrzywół nie jest jednak duża. Pięć punktów można odrobić już na początku rundy wiosennej. W drugim spotkaniu dojdzie do bezpośredniej konfrontacji obu zespołów. Spotkanie rozegrane zostanie w Belsku Dużym. Do walki o awans włączą się na pewno drugi w tabeli – Sadownik Błędów oraz zimujący na najniższym stopniu podium – GKS Stromiec.

Gracze Stanisława Bilskiego są najskuteczniejszym atakiem radomskiej klasy B, grupy II. Belszczanie do siatki rywala trafiali aż 47. razy. Najskuteczniejszym graczem GKS-u był Piotr Franczak, który zdobył 14. bramek i plasuje się na drugiej pozycji w tabeli strzelców. Od Franczaka jest lepszy tylko Ievgen Davydenko z GKS-u Stromiec (16. bramek). Na pochwały zasługuje również Jakub Wójcik. Boczny lub środkowy obrońca ma za sobą bardzo udaną jesień, do bramki oponentów trafił w ośmiu spotkaniach.

Martwić może liczba straconych bramek. GKS Belsk Duży stracił 18 goli co daje 1,5 bramki na mecz.

Przed seniorami GKS-u teraz zasłużony odpoczynek. Do treningów gracze Bilskiego wrócą na początku lutego.

Indywidualne statystyki piłkarzy GKS-u:

Tabela: Nice-Sport Klasa B, gr. Radom II

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *