Edukacja Samorząd Zdrowie

Uczennica z Belska Dużego najlepsza

W piątkowe przedpołudnie, 29 października 2021 roku w siedzibie belskiego Urzędu Gminy odbyło się uroczyste wręczenie nagród w w konkursie plastycznym – “Dbam o to, czym oddycham”. Najlepsza okazała się uczennica PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym!

Konkurs pod hasłem “Dbam o to, czym oddycham” był częścią kampanii edukacyjnej: “O powietrze dbanie, to nasze wspólne zadanie” zrealizowanej przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”. Kwota dofinansowania wyniosła 5 862 zł.

Komisja konkursowa w skład której weszli Dyrektor GZOPO – Maria Walewska-Żółcik oraz pracownicy Urzędu Gminy – Karolina Zaszewska i Marzena Mularska oceniła nadesłane prace i przyznała nagrody główne oraz wyróżnienia. Najlepsza w nim okazała się Amelia Arciszewska z PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Drugie miejsca zajęła Malwina Pszczółka, która reprezentowała również belską podstawówkę, zaś nagroda za trzecie miejsce powędrowała do Alana Pietrzaka z PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach. Komisja postanowiła wyróżnić również Katarzynę Pietrzak (PSP Belsk Duży).

Dodatkowo zgodnie z regulaminem konkursu, wyłoniono szkołę do otrzymania nagrody głównej. Oczyszczacz powietrza odebrała z rąk Wójta Władysława Piątkowskiego i organizatorek konkursu Teresa Bogdańska – dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym.

Kampanią edukacyjną koordynowali pracownicy ds. ochrony środowiska Urzędu Gminy. Składały się na nią: montaż czujnika jakości powietrza wraz z tablicą LED w ramach realizacji zadania mierzącego stężenie frakcji pyłów: PM1, PM2,5, PM 10, warsztaty ekologiczne dla uczniów klas 7 i 8 z belskich szkół podstawowych i organizacja konkursu plastycznego.

Wszystkim uczestnikom konkursu, podczas uroczystości wręczenia nagród Wójt Władysław Piątkowski składał gratulacje za włożony wysiłek, zaangażowanie i chęci. Podkreślił, jak ważne jest dbanie w naszych czasach o ochronę środowiska, a w szczególności w ochronę powietrza. 

Źródło: własne/ E. Tomasiak-UG Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *