Edukacja Straż

Uczniowie z Belska najlepsi

We wtorek 6 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Belsku Dużym odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się Paweł Żółcik oraz Jeremi Jendrzejczak z PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym.

W rywalizacji wzięło udział ponad trzydzieścioro uczniów z czterech szkół z terenu gminy Belsk Duży. W konkursowej komisji zasiedli: dh Roman Woźniak – prezes gminny ZOSP RP, dh Tomasz Jasiński – komendant gminny ZOSP RP, dh Paweł Augustowski oraz dh Marek Grzyb.

Najlepszy w kategorii szkół podstawowych okazał się Paweł Żółcik. Uczeń PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym rozwiązał test bezbłędnie, notując wynik 20. punktów. W kategorii klas VII szkół podstawowych oraz gimnazjum zwyciężył również uczeń belskiej podstawówki – Jeremi Jendrzejczak z wynikiem 16. punktów.

Zacięta rywalizacja była o drugie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i VII klasy. Trzy uczennice: Klaudia Sobczak, Katarzyna Wrzosek i Weronika Grzyb rozwiązały test na 15. punktów. O kolejności zdecydowała dogrywka, w której najlepsza okazała się pierwsza z nich.

Kategoria szkół podstawowych (do kl. VI):
1. Paweł Żółcik (PSP Belsk Duży) – 20 punktów
2. Judyta Łubińska (PSP Łęczeszyce) – 19 punktów
3. Ignacy Woźniak (PSP Łęczeszyce) – 17 punktów

Kategoria II (kl. VII oraz gimnazjum):
1. Jeremi Jendrzejczak (PSP Belsk Duży) – 16 punktów
2. Klaudia Sobczak (Gimnazjum Belsk Duży) – 15 punktów (5)
3. Katarzyna Wrzosek (Gimnazjum Belsk Duży) – 15 punktów (4)

Paweł Żółcik, Judyta Łubińska, Jeremi Jendrzejczak i Klaudia Sobczak będą reprezentować gminę Belsk Duży w zmaganiach. Te odbędą się 14 marca w Grójcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *