Kościół Kultura Organizacje pozarządowe Samorząd Straż

Udane święto plonów w Lewiczynie

Za nami Dożynki Powiatu Grójeckiego 2022. Gmina Belsk Duży po raz kolejny była gospodarzem uroczystości, które odbyły się przy Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej Pocieszycielki Strapionych.

Mszy świętej przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz – arcybiskup metropolita warszawski. Za oprawę muzyczną w tym dniu zadbała Orkiestra Dęta z Łęczeszyc. Tegorocznymi Starostami Dożynkowymi byli: Jolanta Słomińska z Woli Łęczeszyckiej oraz Radosław Szewczyk (Złota Góra). To właśnie oni nieśli tegoroczny chleb dożynkowy, który przekazali na ręce Starosty Grójeckiego – Krzysztofa Ambroziaka. Na lewiczyńskiej ziemi zgromadzonych powitał natomiast Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski.

W tym roku przepiękny tradycyjny wieniec dożynkowy zaprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Belsku Dużym. Otrzymał on drugie miejsce w konkursie na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”. Panie odebrały dyplom oraz nagrodę pieniężną z rąk Starosty i członków komisji, wśród których był Przewodniczący Rady Gminy Belsk Duży – Bogusław Sikorski. Wieniec przygotowali również mieszkańcy Aleksandrówki, którzy reprezentowali Parafię pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym.

Gospodyniami tegorocznego stoiska gminnego było Koło Gospodyń Wiejskich „Rembowianki”. Panie zachwyciły zgromadzonych przepiękną aranżacją. Uwagę przykuwały nie tylko smakołyki z domowej kuchni, ale także motorower marki Komar z niecodzienną przyczepką. W konkursie na „Najpiękniejsze stoisko” mieszkanki Rębowoli zajęły pierwsze miejsce.

Na wysokości zadania stanęły również panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Na Obcasach” w Lewiczynie. Gospodynie otrzymały wyróżnienie w konkursie na „Najpiękniejsze stoisko”. Słodki poczęstunek przygotowała natomiast Rada Rodziców oraz społeczność PSP im. UNICEF w Lewiczynie, która zapraszała do kawiarenki dożynkowej oraz zwiedzania izby regionalnej.

Tego dnia o bezpieczeństwo dbali druhowie z OSP Lewiczyn, którzy prowadzili również loterię fantową. Z pocztami sztandarowymi obecne były również inne jednostki z terenu naszej gminy.

Urząd Gminy w Belsku Dużym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *