Kościół

Ugościli pielgrzymów

Mieszkańcy Gminy Belsk Duży wykazali się wielką gościnnością. W dniach 6-7 sierpnia na terenie kilku miejscowości gościli pielgrzymi zmierzający na Jasną Górę.

W sobotę, 6 sierpnia na terenie gminy Belsk Duży gościła Piesza Pielgrzymka Świderska. Zmierzający na Jasną Górę mieli możliwość posilenia się przy OSP Wilczogóra. Nocowali natomiast w Rożcach oraz Aleksandrówce.

Dzień później do Belska Dużego zawitała 312. Warszawska Pielgrzymka Piesza. Na progu belskiej parafii pielgrzymów powitali: Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Sekretarz Gminy – Renata Ostatek oraz proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy – ks. Jarosław Siuchta. Na około trzy tysiące osób zmierzających do Częstochowy czekały gorące posiłki, słodycze ufundowane przez Ferrero Polska, owoce i ciasta. Wszystko dzięki wielkiemu sercu i zaangażowaniu mieszkańców Belska Dużego i okolicznych wsi. Dzięki współpracy z Urzędem Gminy w Belsku Dużym i ofiarności parafian udało się ugościć pielgrzymów serwując im między innymi ciepłe posiłki. Słowa uznania warto skierować również do druhów z OSP Belsk Duży, Stowarzyszenia Aktywni dla Belska, Kół Gospodyń Wiejskich z Belska Dużego i Rębowoli, mieszkańców parafii, a także państwa sołtysów i radnych gminnych. Pielgrzymi mogli przez chwilę odpocząć i nabrać sił przed kolejnymi kilometrami w drodze do Maryi. Nocowali natomiast na terenie Parafii św. Jana Chrzciciela w Łęczeszycach, w miejscowości Wola Łęczeszycka. 

Pielgrzymi gościli również w Lewiczynie. Już po raz kolejny przez miejscowość przeszła Warszawską Pieszą Pielgrzymkę Grup 17-tych. W organizacje posiłków zaangażowali się mieszkańcy parafii oraz Koło Gospodyń Wiejskich “Na Obcasach”.

Gmina Belsk Duży po raz kolejny pokazała, że ma wielkie serce. Na terenie naszej małej ojczyzny jest wiele osób oraz stowarzyszeń, którym nie jest obce pomaganie drugiemu człowiekowi. A to nie koniec! W środę, 10 sierpnia na terenie PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym gościć będzie pielgrzymka rowerowa.

Urząd Gminy w Belsku Dużym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *