Sport

Ulewna majówka. GKS gra w Świerżach Górnych

O pierwsze wiosenne punkty zagrają w niedzielę seniorzy GKS-u Belsk Duży. Podopiecznych Mateusza Norberciaka czeka daleki wyjazd do Świerży Górnych.

Oba zespoły rozpoczęły rundę rewanżową od porażek. Gospodarze dzisiejszego spotkania, a więc Megawat Świerże Górne musiał uznać wyższość Zorzy Klwów (3:4). GKS przegrał natomiast w starciu z liderem – GKS-em Stromiec 0:3, choć wynik nieco zakłamuje przebieg spotkania.

Niedzielny pojedynek będzie więc doskonałą okazją do tego, aby jedna z ekip dopisała do swojego dorobku cenne trzy punkty. Drużyny znajdują się na przeciwległych biegunach ligowej tabeli. GKS Belsk Duży po dziewięciu rozegranych meczach ma na swoim koncie 15. punktów i zajmuje 3. miejsce. Megawat zamyka ligową stawkę z zaledwie 4. oczkami.

W jesiennym pojedynku obu drużyn padł jak dotąd najwyższy wynik tego sezonu. Podopieczni trenera Mateusza Norberciaka wygrali na Stadionie Gminnym w Belsku Dużym 9:1. Mecz na wyjeździe może być jednak zupełnie odmienny. Megawat do tej pory rozegrał cztery spotkania w roli gospodarza. Tylko jedno z nich wygrał – 2:1 z Zorzą Klwów. W kolejnych pojedynkach przegrywał oraz dzielił się punktami. Mimo to, na własnym boisku podopieczni Radosława Bieniasa strzelili 6. bramek, tracąc przy tym 9. goli.

Początek niedzielnego spotkania w Świerżach Górnych o godz. 16:00. Relacja na Facebooku – GKS Belsk Duży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *