Sport

Ulewna majówka. GKS gra w Świerżach Górnych

O pierwsze wiosenne punkty zagrają w niedzielę seniorzy GKS-u Belsk Duży. Podopiecznych Mateusza Norberciaka czeka daleki wyjazd do Świerży Górnych.

Oba zespoły rozpoczęły rundę rewanżową od porażek. Gospodarze dzisiejszego spotkania, a więc Megawat Świerże Górne musiał uznać wyższość Zorzy Klwów (3:4). GKS przegrał natomiast w starciu z liderem – GKS-em Stromiec 0:3, choć wynik nieco zakłamuje przebieg spotkania.

Niedzielny pojedynek będzie więc doskonałą okazją do tego, aby jedna z ekip dopisała do swojego dorobku cenne trzy punkty. Drużyny znajdują się na przeciwległych biegunach ligowej tabeli. GKS Belsk Duży po dziewięciu rozegranych meczach ma na swoim koncie 15. punktów i zajmuje 3. miejsce. Megawat zamyka ligową stawkę z zaledwie 4. oczkami.

W jesiennym pojedynku obu drużyn padł jak dotąd najwyższy wynik tego sezonu. Podopieczni trenera Mateusza Norberciaka wygrali na Stadionie Gminnym w Belsku Dużym 9:1. Mecz na wyjeździe może być jednak zupełnie odmienny. Megawat do tej pory rozegrał cztery spotkania w roli gospodarza. Tylko jedno z nich wygrał – 2:1 z Zorzą Klwów. W kolejnych pojedynkach przegrywał oraz dzielił się punktami. Mimo to, na własnym boisku podopieczni Radosława Bieniasa strzelili 6. bramek, tracąc przy tym 9. goli.

Początek niedzielnego spotkania w Świerżach Górnych o godz. 16:00. Relacja na Facebooku – GKS Belsk Duży.

jedna odpowiedź

  1. GKS najlepszym klubem jest. Strzelcie dzisiaj gola, hej hej hej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *