Kościół Kultura

Uniwersytet III Wieku z wycieczką w naszej gminie

Członkowie Uniwersytetu III Wieku w Otwocku wybrali się na wycieczkę do GminyBelsk Duży.

Jak możemy przeczytać na profilu Facebookowym Uniwersytetu, nie tylko duże miasta, takie jak Warszawa czy Kraków warte są odwiedzenia. Gościom z Otwocka spobała się bowiem nasza, sadownicza okolica.

Na początek odwiedzono Kościół pw. Jana Chrzciciela w Łęczeszycach. Miejscowość znana już w czasach Jana Długosza przypadła do gustu uczestnikom wycieczki. O historii powstania kościoła, a także Zakonu Paulinów opowiadał zebranym o. Dariusz Cichor. – Mój wzrok przyciągnęło rokokowe tabernakulum, ambona i chrzcielnica – napisała jedna z Pań.

Drugim miejscem, które zdecydowała się odwiedzić otwocka wycieczka był Kościół pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym. Tu zebrani wysłuchali krótkiego wykładu proboszcza – ks. Jarosława Siuchty. Dowiedzieli się między innymi, że na tyłach kościoła pochowany jest książę Zdzisław Lubomirski.

Wycieczka mogła nacieszyć oczy również pięknym Pałacem w Małej Wsi, zaś na zakończenie pooddychać świeżym powietrzem oraz skosztować grochówki i kiełbasek w rezerwacie “Modrzewina”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *