Sport

Volley SKK Belsk Duży rozpocznie walkę w fazie play-off

Już we wtorek, 12 kwietnia siatkarze Volley SKK Belsk Duży przystąpią do rywalizacji w fazie play – off. W pierwszym meczu zmierzą się z KPS Siedlce II. Czy podopieczni Kamila Trzcińskiego zaskoczą silnego przeciwnika? – Nasz rywal z Siedlec wzmacnia się czterema zawodnikami z I – ligowej drużyny. Szykuje się zatem naprawdę mocne granie – zapowiada Trzciński.

Siatkarze Volley SKK Belsk Duży do tej pory pokazali się z bardzo dobrej strony. Wywalczyli czwarte miejsce, które gwarantuje dalszą walkę o awans na wyższy szczebel rozgrywkowy. Przypomnijmy, że podopieczni Trzcińskiego zdobyli 49 punktów, a lepsze od nich okazały się tylko ekipy z Szydłowca, Jedlińska oraz Mszczonowa. A jak postawę swojej drużyny w obecnym sezonie ocenia prezes Volley SKK Belsk Duży, Krzysztof Małachowski? – Przed rozpoczęciem ligowych zmagań postawiliśmy sobie za cel uzyskanie miejsca w czwórce gwarantującego udział w fazie play – off. Cel minimum został osiągnięty już na pięć kolejek przed zakończeniem rundy zasadniczej. W ostatnich tygodniach mamy swoje problemy, bowiem kontuzjowany jest podstawowy rozgrywający. Mam nadzieję, że wkrótce uporamy się z tymi problemami. Na ten moment jestem zadowolony z pracy jaką wykonał mój zespół – podkreśla Małachowski.

Pozytywnie o swoich podopiecznych wypowiada się trener, Kamil Trzciński. – Przed rozpoczęciem obecnego sezonu spodziewałem się tego, że moi zawodnicy pokażą się z tak dobrej strony. Wiedziałem, że budujemy niezły skład znacznie lepszy od tego z poprzedniego roku. Nie ukrywam, że nawet mieliśmy ochotę pokusić się o trzecie miejsce, lecz niestety trochę nam do niego zabrakło – mówi Trzciński.

Jego podopieczni już w najbliższy wtorek, 12 kwietnia rozpoczną rywalizację w fazie play – off. Pierwszym rywalem będzie KPS Siedlce II. – Do zmagań przystępujemy z czwartego miejsca, więc będziemy mieli najcięższą drogę – przewiduje Trzciński. A jak fazę play – off widzi Krzysztof Małachowski? – Przygotowujemy się bardzo solidnie, wiedząc, że spotkamy się z bardzo mocnym przeciwnikiem. Jest osiem dobrych drużyn, a tylko dwie uzyskają awans do III ligi. Wierzę w mój zespół i myślę, że jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę dla naszych kibiców. Liczymy na wsparcie z ich strony – zaznacza prezes Volley SKK Belsk Duży.

Nasz rozmówca ocenia też, jaka przyszłość może czekać zespół z Belska Dużego. – Czas pokaże, co będzie w przyszłym sezonie. Jeśli wywalczylibyśmy awans do III ligi, co byłoby niesamowitym sukcesem dla małej miejscowości, to wtedy zacznę myśleć, jak podołać takiemu wyzwaniu. Jeśli liczba kibiców na trybunach będzie rosła i znajdą się dobrzy ludzie, którzy zechcą pomóc, to krok po kroku będziemy szli do przodu realizując swoje marzenia – przyznaje Krzysztof Małachowski.

—– Jeśli Volley SKK Belsk Duży wygra dwumecz z KPS Siedlce II ich przeciwnikiem w kolejnej fazie będzie ktoś z pary: SPS Radmot Jedlińsk – UKS Esperanto Warszawa. —–

MARCIN KAŹMIERSKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *