Volley SKK lepszy od GKS Jastrzębia

Czwarte zwycięstwo na czwartoligowych parkietach zaliczyli zawodnicy Volley SKK Belsk Duży. Debiutanci na tym szczeblu rozgrywkowym pokonali w hali belskiego GOSiR-u ekipę GKS Jastrzębia 3:0.

Pierwszy set układał się pod dyktando ekipy z Belska Dużego. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 10:6. Następnie krok po kroku zwiększali przewagę i koniec końców wygrali 25:16.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Volley SKK 9:5. Z biegiem czasu jednak do głosu zaczęli dochodzić goście z Jastrzębi, którzy chwilę później doprowadzili do remisu 10:10. Ten stan rzeczy utrzymywał się do końcówki seta, kiedy było 24:24. Potem jednak dwa punkty zdobyli gospodarze, a seta zakończył asem serwisowym kapitan Volley SKK – Marek Trzaska.

Po wyrównanym drugim secie w trzeciej odsłonie niedzielnego spotkania stroną dominującą znów była ekipa Volley SKK. Goście co prawda zbliżyli się na jeden punkt przy stanie 10:9, ale nie potrafili zatrzymać ekipy gospodarzy. Dobrze w polu zagrywki spisywał się Kamil Ścisłowski, a jego koledzy celnie kończyli ataki. Tę partię belszczanie wygrali 25:15.

Po czterech kolejkach IV ligi mazowieckiej, gr. A ekipa Volley SKK Belsk Duży przewodzi ligowej tabeli. Podopieczni Kamila Trzcińskiego mają na swoim koncie komplet zwycięstw i o punkt wyprzedzają ekipą Boru Regut. Już za tydzień drużynę czeka kolejne ligowe spotkanie. Tym razem przeciwnikiem będzie SPS Konstancin Jeziorna, który po czterech meczach ma na swoim koncie 5.punktów (1 zwycięstwo, 3 porażki, bilans setów: 7-9).

Volley SKK Belsk Duży – GKS Jastrzębia 3:0 (25:16, 26:24, 25:15)

Volley SKK: 11. Ernest Witkowski, 21. Marek Trzaska ©, 19. Bartłomiej Krężelewski, 14. Dominik Kowalczyk, 23. Sebastian Bitner, 16. Kamil Ścisłowski, 9. Piotr Bruszewski (libero) oraz 10. Dawid Michalak, 18. Arkadiusz Rek.

Trener: Kamil Trzciński