Sport

W Belsku Dużym też można…

W sobotę 1 lutego w hali GOSIR-u w Belsku Dużym odbyło się kolejne piękne wydarzenie siatkarskie. Ponad stu zawodników (osiem drużyn) uczestniczyło w I Amatorskim Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Wójta Gminy Belsk Duży.

W turnieju wzięła udział drużyna Chassmi Kibice Lubię Belsk Duży. Nasza drużyna zbudowana była w ten sposób, aby pokazać, że siatkówkę można uprawiać rodzinnie. W zespole grały osoby powyżej 60-tego roku życia, jak i młodzież i dzieci ze szkoły podstawowej. Nasza drużyna (zawodnicy, kibice plus rodziny) liczyła 40 osób.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Władysławowi Piątkowskiemu za udostępnienie herbu gminy, który został umieszczony na naszych nowych strojach sportowych kupionych dzięki wielkiej uprzejmości i wsparciu Panów Prezesów Tomasza Kabasa i Huberta Batora z Banku Spółdzielczego im. Stefczyka w Belsku Dużym. Za tę pomoc składamy wielkie podziękowania.

W turnieju rozegrano 16 meczów, co było możliwe dzięki sprawnej organizacji nad którą czuwał Kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji – pan Marek Szewczyk. Panu Prezesowi Tomaszowi Wesołowskiemu z GUKS Belsk Duży dziękujemy za nieocenioną pomoc, zaangażowanie i projekt koszulek, w których występowaliśmy. Ogromne podziękowanie składamy Pani Mirce Chałupce, właścicielce salonu sukien ślubnych Chassmi za niezbędne wsparcie logistyczne. Błażejowi Musierowiczowi, który był naszym selekcjonerem, dzięki za wielkie serce, które włożył w zbudowanie zespołu. Panu Januszowi Kawęczyńskiemu z grupy FruitSad za dostarczenie smacznych jabłek i soków. Pan Janusz od wielu lat przekazuje jabłka i soki jabłkowe na różnego rodzaju Międzynarodowe Turnieje Siatkarskie, promując tym samym owoce z naszego rejonu sadowniczego. Panu Krzysztofowi Feliksiakowi z Grupy Gold Sad dziękujemy za przekazanie pięknych jabłek na potrzeby turnieju. Kamilowi Borkowskiemu i Krzysztofowi Kowalskiemu za obsługę fotograficzną i medialną – wielkie dzięki. Przede wszystkim dziękuje mojej żonie Monice za wsparcie w wielu sprawach związanych z turniejem.

Drużyna Cassmi Kibice Lubię Belsk Duży po czterech zwycięstwach 2:0 uległa w finale mocnej drużynie z Mogielnicy 0:2. Otrzymaliśmy z rąk pana wójta puchar za II miejsce, a srebrne medale wręczył wszystkim obecny na turnieju dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS, mistrz świata z Meksyku i mistrz olimpijski z Montrealu Włodzimierz Sadalski. Wszystkim zawodnikom gratuluję i dziękuję za serce, które zostawili na boisku, wszystkim rodzicom i kibicom dziękuje za doping. Przeciwnikom dziękuje za sportową walkę, a wszystkim zawodnikom gratuluję pucharu. Z nadzieją na kolejne święta siatkarskie w Belsku Dużym pozdrawiam wszystkich sympatyków sportu.

Autor: Krzysztof Małachowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *