Organizacje pozarządowe Straż

W karnawale z OSP

Bardzo dużym powodzeniem cieszył się kolejny dzień otwarty w jednostce OSP Belsk Duży.

Kilka chwil po godz. 10:00 w sobotę, 19 lutego br. w sali belskiej jednostki rozpoczął się karnawałowy dzień otwarty. Dzieci powitał Naczelnik – dh Michał Kołacz. Obecni byli również: Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski i Komendant Gminny ZOSP RP – dh Marcin Błoński.

Druhowie belskiej OSP zadbali o moc atrakcji. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem odbyła się rejestracja uczestników, którzy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe. Dla dzieci przygotowany był specjalny tor przeszkód, zwiedzanie garażów i samochodów, kurs pierwszej pomocy czy filmy instruktażowe, a także wiele ciekawych informacji na temat tego jak wyjeżdża się do różnego rodzaju zdarzeń. Były również zabawy w iście karnawałowym stylu oraz różnego rodzaju konkursu i malowanie twarzy. O poczęstunek dla wszystkich uczestników zadbały panie z KGW “Rembowianki” oraz nowo powstałe Stowarzyszenie “Aktywni dla Belska”.

Na zakończenie każdy uczestnik dnia otwartego otrzymał specjalny dyplom oraz strażacki kalendarz. Były również słodycze ufundowane przez Ferrero Polska oraz inne ciekawe gadżety. Organizatorzy nie kryli zadowolenia, że aż tylu młodych ludzi odpowiedziało na ich zaproszenie. W warsztatach brało bowiem udział ponad osiemdziesiąt dzieci.

Właśnie przez tego typu inicjatywy i dnie otwarte rodzą się w dzieciach pasje do pożarnictwa. Belska jednostka pragnie by z biegiem czasu powiększała się ich Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Mamy nadzieję, że po dzisiejszym dniu przybędzie fanów czerwonych pojazdów i gaszenia pożarów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *