W końcu przełamanie! GKS wygrywa z KS Lesznowola

Happy endem zakończyły się derby powiatu grójeckiego pomiędzy GKS-em Belsk Duży, a KS Lesznowola. Podopieczni Mateusza Norberciaka wygrali 3:2, a bramkę na wagę zwycięstwa strzelili w końcówce spotkania!

GKS wszedł w to spotkanie bardzo mądrze. Gracze z Belska Dużego od początku mieli swój plan na ten mecz. Byli wycofani i liczyli na kontrataki. Po jednym z nich trafili do siatki na 1:0. Patryk Rybiński odebrał futbolówkę na własnej połowie. Prawy obrońca posłał długie podanie do Piotra Franczaka, który z zimną krwią zza pola karnego pokonał Kamila Kłyszewskiego.

Niespełna 15. minut później GKS dołożył drugie trafienie. Po raz kolejny do siatki rywala trafił Piotr Franczak, a asystę przy jego trafieniu zanotował Rafał Maciak.

Gospodarze próbowali konstruować ataki i starali zagrozić się belskiej bramce strzałami z dystansu. Dobrze w bramce spisywał się jednak Adrian Maciak, który pewnie wyłapywał uderzenia.

W drugiej odsłonie gospodarze, po niemrawym początku, w końcu zaczęli przejmować inicjatywę. W 67. minucie po dobrej akcji z prawej stronie boiska i wrzutce Alan Sygnarek skierował futbolówkę do siatki. Niedługo po tym KS Lesznowola miała rzut wolny. Po raz kolejny uderzył Sygnarek i doprowadził do wyrównania. W obu sytuacjach futbolówkę na rękach miał golkiper GKS-u….

Chwilę przed końcowym gwizdkiem sędziego GKS Belsk Duży wyprowadził decydujący cios. Przed polem karnym sfaulowany został Michał Norberciak. Z rzutu wolnego w dalszy róg bramki przymierzył Krzysztof Boroń. Golkiper gospodarzy odbił piłkę przed siebie. Do futbolówki dopadł Adam Kaliciński, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

GKS wygrywa derby powiatu i dopisuje pierwsze trzy punkty w tym sezonie! W najbliższy weekend graczy Mateusza Norberciaka czeka pauza, a zaraz po niej wyjazd na mecz do Świerży Górnych.

KS Lesznowola – GKS Belsk Duży 2:3 (0:2)
Alan Sygnarek 67, 82 – Piotr Franczak 26, 40; Adam Kaliciński 85

KS Lesznowola: Kamil Kłyszewski – 8. Emil Lis (C), 13. Mariusz Brzeziński, 16. Łukasz Siwiec (65, 5. Tomasz Chróścik) – 17. Piotr Iwański (80, 20. Szymon Bożek), 3. Oskar Sygnarek, 11. Alan Sygnarek, 21. Kacper Siwiec – 7. Dawid Pawelski (65, 9. Przemysław Wójciak), 10. Karol Kołecki (55, 14. Mateusz Okolus), 18. Bartłomiej Kowalczyk.

GKS Belsk Duży: 94. Adrian Maciak – 14. Patryk Rybiński, 88. Krzysztof Boroń, 33. Volodymyr Lytvyn, 5. Łukasz Kołosowski – 24. Damian Wysocki (83, 2. Mateusz Jakóbczak), 23. Rafał Maciak (82, 70. Rafał Kolasa), 8. Damian Krawczyk (89, 99, Krzysztof Kowalski), 7. Adam Kaliciński, 21. Michał Norberciak – 77. Piotr Franczak (C).

Żółte kartki: O. Sygnarek, Okolus, Bożek – Kołosowski, Boroń, Kolasa, A. Maciak, Kaliciński.