Edukacja Kościół

W setną rocznicę urodzin Papieża Polaka

Za nami uroczysta Msza Święta z okazji setnej rocznicy urodzin Papieża – Jana Pawła II. Odbyła się ona w Kościele pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym.

W Mszy Świętej celebrowanej przez proboszcza belskiej parafii – ks. Jarosława Siuchtę udział wzięła społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Belsku Dużym. Oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego oraz zakryciu ust i nosa. W świątyni obecni byli nauczyciele oraz dyrekcja PSP. Wirtualnie, przez Facebooka Parafii, łączyło się około 150 uczniów.

Na nabożeństwie obecni byli również: Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Radni Gminni, a także Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Belsku Dużym – Maria Walewska-Żółcik oraz rodzice, przyjaciele szkoły, a także kilkoro dzieci wraz ze swoimi opiekunami.

Na zakończenie Mszy piękny utwór skomponowany przez Romualda Lipko – “Nie zastąpi Ciebie nikt” zaśpiewała Marzena Szymaniak. Akompaniował jej Alan Kucman.

Podczas tej pięknej eucharystii głos zabrała również Dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym – Teresa Bogdańska. Mówiła o pięknej misji placówki oraz o tym, że gdyby nie koronawirus w szkole świętowano by urodziny Papieża w różny, piękny sposób. Na zakończenie zaprosiła wszystkich zebranych na specjalny koncert, który zostanie wyemitowany na Facebooku naszego portalu o godz. 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *