Edukacja

W świątecznym nastroju

Już niedługo każdy z Nas zasiądzie przy wigilijnym stole. W atmosferę Bożego Narodzenia pięknie wprowadzili uczniowie PSP im. UNICEF w Lewiczynie. Cała społeczność szkolna, a także zaproszeni goście i mieszkańcy wsi spotkali się na świątecznej uroczystości, która odbyła się 13 grudnia w sali lewiczyńskiej OSP.

Uroczystość rozpoczęła się kilka chwil po godz. 16:00, podobnie do wigilijnego spotkania z bliskimi. Na niebie pojawiła się pierwsza gwiazdka, a na deskach lewiczyńskiej sceny dzieci i młodzież. Począwszy od tych najmłodszych z oddziałów przedszkolnych, które przy pomocy dziewcząt ze świetlicy zaśpiewały “On jest królem”, na tych najstarszych kończąc. Piękne świąteczne utwory oraz kolędy, nie tylko w języku polskim (śpiewano również po angielsku i po rosyjsku), pozwoliły choć na chwilę poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

Ku zdziwieniu obecnych, na scenie nie pojawili się tylko uczniowie lewiczyńskiej szkoły. Organizatorzy zaprosili do udziału w świątecznym quizie zaproszonych gości oraz dyrektor szkoły. W jednej drużynie znaleźli się: Maria Walewska-Żółcik, Hanna Grotek, Marcin Błoński oraz Renata Ostatek. W drugiej zaś: Justyna Błońska, Ewa Łubińska, Marlena Łumińska oraz Krzysztof Kowalski. W rozgrywce tej padł zasłużony remis!

Na koniec głos zabrała dyrektor placówki – Justyna Błońska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie tego wydarzenia. Złożyła również życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *