Sport Straż

Warszawscy strażacy najlepsi w piłkarskich zmaganiach

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawa okazali się najlepsi w finale XX Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w futsalu. Zmagania odbyły się w środę, 22 marca 2023 roku w hali sportowej GOSiR Belsk Duży.

Do piłkarskiej rywalizacji przystąpili reprezentanci ośmiu Komend wyłonieni w eliminacjach strefowych, poprzedni zwycięzcy Mistrzostw – strażacy z Warszawy oraz gospodarze – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu.

Oficjalnie rozpoczęcie odbyło się kilka chwil po godz. 9:00. Wszystkich zebranych, w tym gości z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej przywitał Komendant Powiatowy PSP w Grójcu – mł. bryg. Marcin Błoński. Wśród gości obecni byli m.in. Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski czy Dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym.

Zmagania zespołów z całego województwa mazowieckiego podzielone były na dwie grupy. Po zaciętej rywalizacji w fazie grupowej nastąpiły rozgrywki pucharowe. W finale, po zaciętym spotkaniu Komenda Miejska PSP w Warszawie wygrała 2:1 z Komendą Miejską PSP w Radomiu. O trzecim miejscu zadecydowały natomiast rzutu karne. Więcej zimnej krwi zachowali gracze z Komendy Powiatowej PSP w Piasecznie, którzy pokonali Komendę Powiatową w Mławie. Gospodarze turnieju – Komenda Powiatowa w Grójcu zajęła siódme miejsce.

Do najlepszych drużyn powędrowały puchary, medale i gratulacje z rąk zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Rafała Zimochockiego, Naczelnika Ośrodka Szkolenia KW PSP w Warszawie mł. bryg. Radosława Kozickiego i Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Marcina Błońskiego.

Klasyfikacja końcowa:
1. KM PSP m. st. Warszawa
2. KM PSP Radom
3. KP PSP Piaseczno
4. KP PSP Mława
5. KP PSP Łosice
6. KP PSP Ciechanów
7. KP PSP Grójec
8. KP PSP Węgrów

Wręczono także statuetki i słodkie nagrody w klasyfikacjach indywidualnych. Najlepszym strzelcem turnieju został Paweł Giel (9 bramek) z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie, który poza byciem strażakiem jest również piłkarzem IV-ligowego Hutnika Warszawa, a w przeszłości rozegrał 13. spotkań w piłkarskiej Ekstraklasie. Najlepszym zawodnikiem zmagań został natomiast Michał Klaus (Komenda Miejska PSP w Warszawie), który na co dzień, poza byciem strażakiem jest również futsalistą w AZS UW Darkomp Wilanów (Fogo Futsal Ekstraklasie). Statuetka dla najlepszego bramkarza turnieju powędrowała natomiast w ręce Piotra Bogusza z Komendy Miejskiej w Radomiu.

Info: własne/KP PSP Grójec


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *