Edukacja

Wicemistrzowie Rejonu!

Chłopcy z belskiego gimnazjum pod opieką trenera Tomasza Wesołowskiego wywalczyli drugie miejsce w Rejonowych Zawodach w unihokeju! Sportowcy z Belska Dużego w finale przegrali z Gimnazjum w Suskowoli.

Zmagania odbyły się 15 grudnia w Radomiu. Dla chłopców z Belska Dużego był to kolejny etap zmagań. Na szczeblu powiatu grójeckiego podopieczni Tomasza Wesołowskiego wygrali z Gimnazjum w Grójcu (4:0) oraz w Goszczynie (3:2).

W rozegranych w Radomiu zawodach udział wzięło sześć ekip. Los przydzielił drużynę z Belska do grupy z Gimnazjum w Suskowoli i Jastrzębiu. Oba spotkania młodzi sportowcy z “Gimbela” rozstrzygnęli na swoją korzyść!

Gimnazjum Belsk Duży – Gimnazjum Jastrząb 1:0
Gimnazjum Belsk Duży – Gimnazjum Suskowola 1:0

 

W rywalizacji półfinałowej Belsk wpadł na drużynę z Radomia. To spotkanie, podobnie jak te grupowe, belszczanie wygrali 1:0.

Finałowa potyczka to mecz z Gimnazjum w Suskowoli. Mimo, iż w grupie podopieczni Tomasza Wesołowskiego ograli szkołę z gminy Pionki, to w finale musieli uznać jej wyższość.

W całym turnieju dwie bramki dla belskiego gimnazjum strzelił Grzegorz Romianowski, a raz do siatki rywali trafił Karol Prasek.

Skład srebrnej drużyny: Adrian Dominiak, Damian Górzyński, Nikodem Kaszewski, Przemysław Majak, Karol Prasek, Grzegorz Romianowski, Dominik Sankowski, Jakub Stańczyk, Mateusz Sucharski, Piotr Wiewiór.

Portal belskduzy24.pl gratuluje młodym sportowcom wielkiego sukcesu i trzyma kciuki za kolejne dobre wyniki!

 

Źródło: gimbel.pl
Fot. Klaudia Sobczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *