Edukacja

Wielkanocna akcja charytatywna

W dniach 26.02-2.03.2018r w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym odbyła się akcja charytatywna pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Fundacji „Kresy w potrzebie- Polacy-Polakom”. Włączyli się w nią uczniowie z klas I-VII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Zbiórką produktów spożywczych, chemicznych, zabawek i medykamentów zajęli się uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu JP II wraz z opiekunami. Zebrane produkty zostały spakowane w szesnaście dużych kartonów przez uczniów z klas piątych i siódmych. W niedzielę 11 marca 2018r młodzi wolontariusze wraz z opiekunami zawieźli dary do jednej z warszawskich szkół. Tutaj wraz z innymi młodymi ludźmi i harcerzami pakowali je do specjalnie przygotowanych kartonów. Było to nie lada wyzwanie, biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia. Paczki jeszcze przed Wielkanocą trafią do naszych rodaków mieszkających obwodzie grodzieńskim na Białorusi.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji charytatywnej, zaś młodym wolontariuszom za pracę i poświęcony czas w niedzielny, słoneczny dzień.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu JP II

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *