Belsk Duży

Wybory prezydenckie: Duda wygrywa w gm. Belsk Duży

Andrzej Duda wygrał I turę wyborów na terenie Gminy Belsk Duży. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem urzędujący Prezydent RP zgromadził 54,96% głosów.

Na drugim miejscu uplasował się rywal Andrzeja Dudy w II turze wyborów – kandydat Koalicji Obywatelskiej – Rafał Trzaskowski, który zgromadził 15,24% głosów. Tuż za nim uplasował się Szymon Hołownia (10,55%), Władysław Kosiniak-Kamysz (9,39%) oraz Krzysztof Bosak (7,66%).

Wyniki wyborów w gm. Belsk Duży

W gminie Belsk Duży, Andrzej Duda wygrał zdecydowanie. W całym kraju przewaga kandydata PiS-u nie była już jednak taka duża jak na terenie naszej małej ojczyzny. Urzędujący prezydent według nieoficjalnych wyników zgromadził 41,8%, zaś kandydat Koalicji Obywatleskiej 30,4%.

Wyniki wyborów 2020: Duda i Trzaskowski w II turze. Wyniki exit ...
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w II turze

Frekwencja w I turze wyborów w gminie Belsk Duży wyniosła 65,14%. Zagłosowało 3 382 uprawnionych do głosowania. Najwyższa frekwencja była w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 8, która znajdowała się w Bodzewie (72,27%). Najniższa zaś w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 5 usytuowanej w OSP Rożce (60,13%).

Druga tura wyborów prezydenckich już za dwa tygodnie!

Źródło: własne / wybory.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *