Edukacja Samorząd

Wysoka dotacja dla szkoły

Gmina Belsk Duży pozyskała środki z Ministerstwa Edukacji i Nauki na wnioski złożone przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Belsku Dużym.

Nauczyciele belskiej podstawówki we współpracy z władzami Gminy Belsk Duży i pracownikami Urzędu Gminy złożyli wnioski aplikacyjne do przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Realizacja zadań w ramach wymienionego programu ma na celu uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznania naszego kraju, jego środowiska przyrodniczego, zabytków historycznych i kultury oraz osiągnięć nauki. Ma służyć temu, by nauka związana była z praktycznym odkrywaniem śladów historii, czy też eksperymentowaniem w centrach nauki.

Złożono cztery wnioski o wsparcie finansowe obejmujące przygotowanie i przeprowadzenie w trakcie roku szkolnego wycieczek szkolnych: dla klas trzecich do Wrocławia, klas piątych w Góry Świętokrzyskie, klas szóstych do Krakowa oraz dla klas siódmych do Wielkopolski. Otrzymaliśmy 45 000, 00 zł dotacji celowej.

Pierwsza z wycieczek do Wrocławia, dla najmłodszych uczniów, już się odbyła.

Dziękujemy Władzom Gminy, a uczniom życzymy wielu wspaniałych wrażeń podczas odkrywania naszej ojczyzny.

PSP Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *