Edukacja

XX Szkolny Konkurs Recytatorski w Zaborowie

5 lutego 2018 roku odbył się jubileuszowy XX Szkolny Konkurs Recytatorski w PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie.

Już po raz 20. wysłuchano przepięknych recytacji w wykonaniu uczniów. Pomysłodawcą i corocznym organizatorem konkursu jest pani Luiza Wójcik. Biorą w nim udział zarówno dzieci jak i uczniowie szkoły. Historia konkursów wspomniana przez panią przewodniczącą pamięta zwycięzców oraz laureatów nie tylko szkolnych edycji, ale również gminnych, powiatowych i wojewódzkich. W tym roku szkolnym jubileusz zbiegł się z programem czytelniczym realizowanym w szkole pt. “Czytam, więc wiem”, który zakłada spotkanie z twórczością pani Agnieszki Frączek. Większość uczestników wybrała właśnie utwory tej poetki do recytacji. Dzieci przygotowywały swoje występy samodzielnie, natomiast nauczyciele czuwali nad doborem repertuaru. Wysłuchanie tylu wspaniałych deklamacji było prawdziwą duchową ucztą. Poezja i zmagania konkursowe były spotkaniem z polszczyzną na najwyższym poziomie. Liczymy, że wpłynęły na uwrażliwienie wszystkich recytatorów i słuchaczy na piękno języka polskiego.

W tym roku komisja wyłoniła zwycięzców:
Pierwsza grupa:
I miejsce – Mikołaj Kalinowski
II miejsce – Julia Kiljańska
III miejsce – Oliwia Skwirowska

Druga grupa:
I miejsce – Mateusz Wiśnik
II miejsce – Oliwia Kołacz
III miejsce – Julia Kiljańska

Trzecia grupa:
I miejsce – Anastazja Mokosa
II miejsce – Michał Piwarski
III miejsce – Karolina Rzepkowska/Joachim Wójcik

Z uwagi na wysoki poziom recytacji w poszczególnych kategoriach przyznano wyróżnienia. W grupie I – Lenie Kołacz oraz w grupie II – Pawłowi Kacprzakowi i Szymonowi Skwirowskiemu.

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody pocieszenia, zwycięzcy i wyróżnieni pamiątkowe dyplomy i książki. Gorące podziękowania składamy radzie rodziców za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.

Komisja Konkursowa PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *