Edukacja

Z UNICEF-em od dwudziestu lat

8 czerwca 2018 roku na stałe zapisze się w historii Lewiczyna. Tego dnia społeczność szkolna świętowała dwudziestolecie nadania szkole imienia UNICEF. W murach placówki pojawili się nawet zagraniczni goście.

Na uroczystości pojawiło się wielu znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się: Marek Krupiński – Dyrektor Generalny UNICEF Polska, Władysław Piątkowski – Wójt Gminy Belsk Duży, Bogusław Sikorski – Przewodniczący Rady Gminy, Ewa Łubińska – Przewodnicząca Komisji Oświaty, radni gminni, Renata Ostatek – Sekretarz Urzędu, Maria-Walewska-Żółcik – dyrektor GZOPO w Belsku Dużym, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, byli dyrektorzy placówki: Jan Krajewski, Janusz Szajko, Tomasz Fliszkiewicz, ks. Andrzej Juńczyk – proboszcz parafii w Lewiczynie, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców, rodzice.

Na początku uroczystości dyrektor placówki Mirosława Bojaczuk krótko przypomniała historię szkoły w Lewiczynie. Wróciła również pamięcią do chwili, kiedy PSP nadawano imię UNICEF. Wspomniała również o akcji, którą przeprowadzono, a jej celem była zbiórka pieniędzy na budowę klasy szkolnej w Kamerunie.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Marek Krupiński, Władysław Piątkowski oraz Jan Krajewski.

Po przemówieniach przyszedł czas na zwiedzanie szkoły oraz pamiątkowe wpisy do księgi. W PSP im. UNICEF w Lewiczynie podziwiać można m.in. salę regionalną. Jest to jeden z nielicznych, takich kącików, w szkołach na Mazowszu. Możemy tam obejrzeć m.in. stroje regionalne oraz przenieść się pamięcią do lat ubiegłych.

Część artystyczna, która zakończyła obchody 20-lecia nadania szkole imienia, zachwyciła wszystkich zebranych. Na scenie pojawili się uczniowie lewiczyńskiej szkoły od przedszkola, aż do siódmej klasy włącznie. Zabrali oni zgromadzonych w podróż dookoła świata. Nie zabrakło również akcentów związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Najmłodsi zatańczyli Krakowiaka, zaś najstarsi “Poloneza” z Pana Tadeusza.

Na koniec z biało-czerwoną flagą na scenie pojawili się przedszkolacy, którzy wraz ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami zaśpiewali piosenkę „Polska flaga”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *