Edukacja

Zainaugurowali rok szkolny

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym rozpoczęła nowy rok nauki.

Uczniowie belskiej podstawówki wraz z rodzicami i nauczycielami rozpoczęli rok szkolny od mszy świętej w kościele pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym. Po niej przemaszerowali do Hali Sportowej gdzie odbył się uroczysty apel.

Podobnie jak w Lewiczynie, tak i w Belsku Dużym rok szkolny rozpoczęto z nowym dyrektorem. W ramach konkursu na to stanowisko wybrano Teresę Bogdańską. Była wicedyrektor placówki zastąpiła Małgorzatę Więckowską, która dyrektorowała przez ostatnie dwadzieścia lat.

Nowo wybranej dyrektor gratulowali: Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy – Ewa Łubińska oraz Dyrektor GZOPO – Maria Walewska-Żółcik.

Podczas uroczystego apelu nowa dyrektor – Teresa Bogdańska przedstawiła m.in. dwóch nowych wicedyrektorów. Będą nimi panie: Monika Kapciak oraz Ewa Szewczyk.

Na koniec Rada Rodziców, uczniowie oraz nauczyciele pożegnali byłą dyrektor – Małgorzatę Więckowską, wręczając jej prezenty oraz kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *