Edukacja Zdrowie

Zdalne nauczanie, a koronawirus

Przedłuża się powrót do szkół uczniów podstawówek z terenu gminy Belsk Duży. W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Polsce placówki oświatowe pozostaną zamknięte do Świąt Wielkanocnych.

Epidemia wirusa z Chin wymusza na placówkach przejście na zdalne nauczanie. Dla szkół z terenu naszej gminy nie jest to wielki problem, bowiem są one dobrze przygotowane. – W naszej szkole zdalne nauczanie opiera się głównie na przekazywaniu zadań przez dziennik elektroniczny – mówi w rozmowie z nami, Justyna Błońska – dyrektor PSP Lewiczyn. – Wiele osób korzysta z platform edukacyjnych polecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Korzystamy też z platformy Squla czy Moodle. Nasi nauczyciele polecają również programy telewizyjne (teatry, dokumenty, lektury), a także projekcje internetowe czy e-booki – mówi Błońska.

Placówka z Lewiczyna korzysta z zakładki: zadania domowe w systemie Librus. – Wszystko jest dokumentowane w specjalnej, innej zakładce naszego e-dziennika. Dodatkowo założyliśmy specjalną pocztę e-mail dla kadry pedagogicznej – wspomina Justyna Błońska i dodaje: – Dzięki temu kontakt i przesyłanie materiałów /dokumentów jest łatwiejsze. Nauczyciele są w stałym kontakcie telefonicznym z uczniami i rodzicami, korzystają z komunikatorów (messenger, Skype), zakładają różne grupy ułatwiające komunikację, są wspólne poczty elektroniczne.

Jak mówi w rozmowie z nami dyrektor PSP Lewiczyn rodzice nie narzekają na taką formę zajęć. Wszyscy doskonale rozumieją w jakim trudnym czasie teraz jesteśmy. – Z wywiadu z rodzicami wynika, że nie są one przeciążone materiałem, szczególnie jeśli pracują systematycznie – kończy rozmowę z portalem Justyna Błońska.

Również inne placówki nauczają zdalnie. Tak jest m.in. w Zaborowie.

https://www.facebook.com/pspzaborow/posts/2577665895814299?__xts__[0]=68.ARBehVYBMBiBWlWTwm4vuKDed2Y74b0m3HlonyMmQD0AH3LTuYFoyFFUkmGvu3MM4WyAsLHbhYdEdUmNTZ-NyIJnraCOD_Ov2I1MFhGe9d3fYYdWkk4mESgmeBMXtMsMGn7OV_q-RuGTEPoo0SD1EQz5hU32DuZu4-P6CPMPAuH2LLZONE7tgQtrXK4iratQfvqGVle0i9wyLciPG_cBqTQkjINKCU7yqqOf-S_K7eYrKPLwZH98grpuyZ1lbCB0OfrYPrcRV6_O4I2BD20QgopweOgzyi435OHBFLsPN8rk9iSToDQ3S72AhrzgmY88blp0ljAc7cazdDrF6DaoAYXY&__tn__=-R

Fot. Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *