Edukacja

Zdobili pierniki i kolędowali

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż! W belskiej podstawówce, 12 grudnia br. odbył się “Wieczór z kolędą i pierniczkiem”. Kolejna edycja świątecznego spotkania zgromadziła dzieci z oddziałów przedszkolnych, te uczęszczające na świętlice oraz ich rodziców.

Jako pierwsze na scenie pojawiły się dzieci ze wszystkich grup oddziałów przedszkolnych. Maluchy zaśpiewały pastorałkę “Do stajenki”.

W tym dniu wystąpiła również grupa dzieci ze świetlicy przygotowana przez panie: Żanetę Ciamarczan i Katarzynę Prokopczyk. Kolędy śpiewały także grupy przedszkolne wraz z ze swoimi rodzicami i wychowawczyniami.

Śpiewały nie tylko dzieci oraz rodzice. Organizatorki “Wieczoru z kolędą i pierniczkiem” tego dnia zaprosiły do wspólnego śpiewania również zaproszonych gości. Zaśpiewali oni kolędę “Lulajże Jezuniu”. Swój talent wokalny zaprezentowały: Małgorzata Więckowska (dyrektor PSP Belsk Duży), Teresa Bogdańska (wicedyrektor PSP Belsk Duży), Renata Ostatek (sekretarz Urzędu Gminy), Emilia Tomasiak (promocja gminy Belsk Duży), Bogusław Sikorski (Przewodniczący Rady Gminy Belsk Duży) oraz Krzysztof Kowalski (redaktor naczelny belskduzy24.pl).

Po kolędach wszyscy zebrani w ciepłej, rodzinnej atmosferze, jak przystało na Święta Bożego Narodzenia, przystąpili do ozdabiania pierników. Był to doskonały czas by na chwilę oderwać się od codziennego życia i wejścia w świąteczny nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *