Zgodnie z przewidywaniami. Volley SKK wygrywa z UKS Olimp

Podopieczni Kamila Trzcińskiego wygrali czwarte spotkanie w 2022 roku. Tym razem we własnej hali, choć nominalnie jako goście, zwyciężyli z UKS Olimp Skaryszew 3:0.

Bezpieczna przewaga
Spotkanie rozpoczęli od dobrego ataku środkiem goście ze Skaryszewa. Volley SKK odpowiedział już w kolejnej akcji, a umiejętną kiwką popisał się Antoni Milczarski (1:1). Po ataku gości w siatkę belszczanie wyszli na pierwsze większe prowadzenie (6:4). Po długiej wymianie ciosów, skuteczny blok zakończył akcję na 9:8, zaś chwilę później było już 10:8. Początek partii był dość wyrównany, lecz po akcji Kuby Woźniaka (kiwka), asie kapitana – Marka Trzaski oraz błędzie w ataku Skaryszewian przewaga osiągnęła już trzy oczka(15:12). Po skutecznym serwisie Kuby Woźniaka oraz ataku w pole Milczarskiego urosła ona już do czterech punktów (18:14). Końcówka również należała do podopiecznych Kamila Trzcińskiego. Po doskonałej akcji całego zespołu skutecznym atakiem akcję sfinalizował Marek Trzaska (21:16), a trener przyjezdnych poprosił o przerwę na żądanie. Chwilę później przewaga wynosiła już sześć oczek, a piłkę w aut posłali goście. Set Volley SKK zakończył po autowym serwisie UKS-u Olimp (25:19).

Zacięta końcówka
Druga partia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Początkowe etapy seta były bardzo wyrównane. Dopiero po przytomnym zagraniu Antoniego Milczarskiego Volley SKK wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (7:5). Po jednym z ataków środkiem Bartka Ślusarczyka było 10:9, zaś po kiwce Kuby Woźniaka 11:10. Goście w tej odsłonie stawiali większy opór aniżeli na początku meczu. Dopiero po autowym ataku oraz skutecznym zakończeniu akcji przez Milczarskiego przewaga osiągnęła trzy oczka (17:14). Olimp jednak dzielnie walczył (17:18). Wtedy jednak na wyższe obroty wchodzili gracze z Belska Dużego, w tym m.in. Woźniak, który skutecznie skończył atak w końcówce partii (21:18). Skaryszewianie jednak nie zamierzali oddawać seta. Po jednym z asów serwisowych na tablicy wyników widniało 21:22, zaś po bloku był już remis. Poskutkował jednak czas wzięty przez trenera Trzcińskiego. Najpierw zepsuta zagrywka Olimpu, chwilę później skuteczny atak Milczarskiego oraz błąd w przyjęciu gości sprawił wygraną 25:23 dla belskiego teamu.

Gonitwa z happy endem
Trzecią odsłonę gry Volley SKK rozpoczął w nieco zmienionym składzie. Na przyjęciu pojawił się Sebastian Bitner, zaś na rozegraniu Arkadiusz Rek. UKS Olimp doskonale wszedł w tę partię, na początku osiągając już dużą przewagę (1:6). Belski team próbował ją zmniejszyć (4:7, 7:10). Wciąż jednak to goście mieli kontrolę nad tą częścią gry (9:13). W połowie partii trener Trzciński zdecydował się jednak na zmianę powrotną. Na boisku pojawił się pierwszy rozgrywający – Kamil Kurkowski. Na początku nie przyniosło to jednak efektów, a goście powiększyli przewagę nawet do pięciu oczek (14:19), a w końcówce seta nawet do sześciu! (16:22). Wtedy jednak skuteczną, jak się później okazało, gonitwę zanotowali belszczanie. Na zagrywce przy stanie 17:22 pojawił się Sebastian Bitner. Dobre serwisy przyjmującego sprawiły wiele problemów skaryszewianom. Doskonale grał także blok. To właśnie tym elementem zdobyto 3/4 punktów do stanu 21:22. Goście odpowiedzieli skutecznym atakiem. Kolejna ściana na siatce po długiej wymianie ciosów i aut przyjezdnych sprawił, że w meczu był już remis. Młody team z Belska Dużego “wracając” do meczu sam się nakręcał. Skuteczny atak po skosie zanotował Kuba Woźniak, a seta zakończył pojedynczym blokiem Maksymilian Wójtowicz (25:23).

Teraz siatkarzy Volley SKK Belsk Duży czeka krótka przerwa w rozgrywkach. Kolejne spotkanie zaplanowano bowiem dopiero na 13 lutego (niedziela). W hali belskiego GOSiR-u belszczanie zagrają z GKS Jastrzębia.

UKS Olimp Skaryszew – Volley SKK Belsk Duży 0:3 (19:25, 23:25, 23:25)
Volley SKK: Kurkowski, Milczarski, Woźniak, Wójtowicz, Ślusarczyk, Trzaska, Bruszewski (libero) oraz Rek, Bitner.