Kościół Ludzie

Zmiana proboszcza w Lewiczynie

Za nami zmiany personalne w Parafii św. Wojciecha Biskupa Męczennika przy Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej Pocieszycielki Strapionych.

Po siedmiu latach (2012-2019) z lewiczyńską parafią pożegnał się ks. Andrzej Juńczyk. Od teraz będzie proboszczem w Parafii św. Mikołaja w Tarczynie. Odchodzącego proboszcza 30 czerwca br. żegnali parafianie, a także przedstawiciele ministrantów, Rady Parafialnej, samorządu Gminy Belsk Duży na czele z Wójtem – Władysławem Piątkowskim, szkoły z Zaborowa i Lewiczyna oraz strażacy ochotnicy z Lewiczyna.

Z Lewiczynem żegna się również wikariusz ks. Piotr Hejna, który będzie posługiwał w Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Baniosze, dekanat konstanciński. Z parafią pożegna się pod koniec sierpnia.

Lewiczyńska społeczność nowego proboszcza powitała 7 lipca br. Na to stanowisko został mianowany ks. Sławomir Paszowski, który przez ostatnie siedem lat (2012-2019) był proboszczem Parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi (gmina Jasieniec). Był również Ojcem duchownym dekanatu wareckiego. Święcenia kapłańskie przyjął w 1995 roku.

Fot: www.sanktuarium-lewiczyn.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *