Samorząd Sport

Belscy sportowcy z dofinansowaniem

Rozstrzygnięto konkurs na realizację zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. W tym roku Gmina Belsk Duży na wsparcie sportowych stowarzyszeń przeznaczyła 180 000 złotych.

Stowarzyszenia sportowe działają dzięki wsparciu finansowemu Gminy Belsk Duży. Mimo trwającej pandemii koronawirusa oraz wybuchu wojny na wschodzie, w tym roku mogły one również liczyć na wielkie wsparcie belskiego Samorządu.

Ostatnimi czasy belska gmina słynie ze sportu. Otwarta niedawno Hala Sportowa tętni życiem, a w lato na boisku piłkarskim praktycznie codziennie odbywają się treningi i mecze dzieci i młodzieży, a także dorosłych. Duża w tym zasługa również Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który co chwilę organizuje przeróżne ciekawe wydarzenia sportowe.

Jeszcze do niedawna na terenie Gminy działały dwa stowarzyszenia. Najstarszym z nich był Uczniowski Klub Sportowy, który działa od 15 października 2004 roku, z krótką przerwą, a po likwidacji Gimnazjum został przekształcony w Gminny Uczniowski Klub Sportowy. Od 2006 roku dzieci i młodzież, a także dorośli mieszkańcy Belska i okolic grają w klubie piłkarskim GKS Belsk Duży.

W 2018 roku do grona stowarzyszeń sportowych dołączyła Akademia Sportu „Galaktikos”, która trenuje dzieci i młodzież w piłkę nożną, a także ma w swej ofercie inne sporty. Niedawno powstał również siatkarski klub Volley SKK Belsk Duży występujący w IV lidze warszawsko-mazowieckiej.

W tym roku wsparto stowarzyszenia następującymi kwotami:
1. Akademia Sportu „Galaktikos” – 52 500 zł
2. GKS Belsk Duży – 52 500 zł
3. Gminny Uczniowski Klub Sportowy Belsk Duży – 50 000 zł
4. Stowarzyszenia Kibicujemy z Klasą im. Jakuba Ławeckiego – 25 000 zł

Źródło: BIP Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *