Samorząd Sport

Belscy sportowcy z dofinansowaniem

Rozstrzygnięto konkurs na realizację zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. W tym roku Gmina Belsk Duży na wsparcie sportowych stowarzyszeń przeznaczyła 170 000 złotych.

Ostatnimi czasy belska gmina słynie ze sportu. Otwarta niedawno Hala Sportowa tętni życiem, a w lato na boisku piłkarskim praktycznie codziennie odbywają się treningi i mecze dzieci i młodzieży, a także dorosłych. Duża w tym zasługa również Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który co chwilę organizuje przeróżne ciekawe wydarzenia sportowe.

Jeszcze do niedawna na terenie Gminy działały dwa stowarzyszenia. Najstarszym z nich był Uczniowski Klub Sportowy, który działa od 15 października 2004 roku, z krótką przerwą, a po likwidacji Gimnazjum został przekształcony w Gminny Uczniowski Klub Sportowy. Od 2006 roku dzieci i młodzież, a także dorośli mieszkańcy Belska i okolic grają w klubie piłkarskim GKS Belsk Duży.

W 2018 roku do grona stowarzyszeń sportowych dołączyła Akademia Sportu „Galaktikos”, która trenuje dzieci i młodzież w piłkę nożną, a także ma w swej ofercie inne sporty. Niedawno powstał również siatkarski klub Volley SKK Belsk Duży występujący w IV lidze warszawsko-mazowieckiej.

Stowarzyszenia sportowe działają dzięki wsparciu finansowemu Gminy Belsk Duży. Mimo trwającej pandemii koronawirusa w tym roku mogły one również liczyć na wsparcie belskiego Samorządu.

W tym roku wsparto stowarzyszenia następującymi kwotami:
1. Akademia Sportu „Galaktikos” – 55 000 zł
2. GKS Belsk Duży – 50 000 zł
3. Gminny Uczniowski Klub Sportowy Belsk Duży – 50 000 zł
4. Stowarzyszenia Kibicujemy z Klasą im. Jakuba Ławeckiego – 15 000 zł

Źródło: BIP Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *