Samorząd

Stulatek z Tartaczka

W dniu 25 lutego 2021 roku swoje setne urodziny obchodzi mieszkaniec Tartaczka – Pan Stefan Pawlak. Z tej okazji kwiaty i najserdeczniejsze życzenia zdrowia przekazali na ręce rodziny Wójt Gminy Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Bogusław Sikorski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Janina Ciamarczan.

– To prawdziwe święto w naszej Gminie, pokreślił na kameralnym spotkaniu w Sali Ślubów belskiego urzędu wójt Władysław Piątkowski. Wszyscy chcielibyśmy dożyć tak sędziwego wieku w otoczeniu kochającej i opiekującej się nami rodziny.

Pan Stefan dochował się trzech synów, ośmiu wnucząt i piętnaściorga prawnucząt. Urodził się w Kozietułach jako najstarszy z ośmiorga rodzeństwa. Powtarzał chętnie historię o swoim ojcu, któremu wróżka wywróżyła, że syn dożyje stu lat. I na te setne urodziny czekał z niecierpliwością. Całe życie był rolnikiem, zajmował się hodowlą zwierząt: krów i świń. Obecnie mieszka z rodziną, latem lubi siedzieć na ławce pod wierzbą i akacją, które sam posadził przy swoim domu. 

Więcej informacji oraz zdjęcie z uroczystości na stronie Urzędu Gminy.

Autor: Emilia Tomasiak/Urząd Gminy Belsk Duży
Fot. Archiwum rodzinne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *