Kościół Samorząd Straż

Belsk Duży uczcił 99. rocznicę odzyskania niepodległości

11 listopada w Belsku Dużym odbyły się obchody Święta Niepodległości.

Przed uroczystą mszą świętą delegacje złożyły wieńce w miejscach pamięci. Na terenie gminy Belsk Duży znjadują się trzy takie. Jest to pomnik poświęcony pamięci ofiar rozstrzelanych przez hitlerowców w październiku 1944 roku w Łęczeszycach oraz grób nieznanego żołnierza na cmentarzu w Belsku Dużym. Kwiaty złożono także przy mogile z Powstania Styczniowego w Belsku Małym. Spoczywają tam powstańcy styczniowi z oddziału naczelnika wojskowego powiatów warszawskiego i sochaczewskiego kapitana Apolinarego Młochowskiego polegli 16 lutego 1864r.

Punktualnie w południe w kościele pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym odbyła się msza święta za ojczyznę. Sprawowali ją: Ksiądz prałat Stefan Kazulak – dziekan dekanatu grójeckiego, ksiądz Jarosław Siuchta – proboszcz parafii w Belsku Dużym oraz  ksiądz Zbigniew Suchecki z parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa.

Na mszy świętej za ojczyznę pojawili się: Wójt Gminy Belsk Duży – pan Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – pan Bogusław Sikorski, Sekretarz Urzędu – pani Renata Ostatek, Dyrektor GZOPO w Belsku Dużym – pani Maria Walewska-Żółcik, radni gminni, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Belsk Duży, poczty sztandarowe OSP i szkół, harcerze oraz mieszkańcy gminy Belsk Duży.

Po mszy świętej zebrani w procesji przemaszerowali w miejsce gdzie znajduje się figura Pana Jezusa. Tam ksiądz biskup Michał Janocha dokonał poświęcenia figury oraz skierował kilka słów do zgromadzonych wiernych.

Na koniec uroczystości wszyscy zgromadzeni w kościele mieli okazję wysłuchać koncertu Chóru “Cantate Domino” z Parafii Ofiarowania Pańskiego na warszawskim Ursynowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *