Kościół

Bp Piotr Jarecki wizytował belską parafię

W dniach 24-25 marca br. w Parafii pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym odbywała się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził ks. bp Piotr Jarecki.

Wizytacja kanoniczna parafii odbywa się co pięć lat.Biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej  rozpoczął ją od mszy świętej o godz. 9:00. Bp Piotra Jareckiego witał Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski wraz z żoną. Chwilę później biskup wysłuchał krótkich sprawozdań z działalności grup działających przy belskiej parafii. Tego dnia obecny był jeszcze na mszy świętej o godzinie 10:30 w Kaplicy w Rożcach. Podczas nabożeństwa o godzinie 12:00 z udziałem rodzin ksiądz biskup pobłogosławił dzieci.

W poniedziałek bp Piotr Jarecki kontynuował wizytację. Rozpoczął ją od spotkania na placu przed Publicznym Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. Odsłonięto tam tablicę poświęconą patronowi. Jego Eminencja dokonała uroczystego poświęcenia kamienia z podobizną księdza Peszkowskiego, na którym znajduje się napis: „W hołdzie oficerom polskim, którzy zginęli w Katyniu, Charkowie i Miednoje w 1940 roku”.  Na zakończenie wizyty w szkole, która z końcem roku przestanie istnieć biskup zwiedził jej mury. Oglądał również wystawy poświęcone patronowi oraz Katyniowi.  

Chwilę później udał się do PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Na progu szkoły powitały Jego Eminencję dyrektor Małgorzata Więckowska oraz wicedyrektor Teresa Bogdańska wraz z przedstawicielkami Rady Rodziców. Młodzież z belskiej podstawówki zaprezentowała piękny program słowno-muzyczny o swoim patronie. Biskupowi w ucho wpadła autorska piosenka: Szkoła JPII, którą nucił aż do zakończenia spotkania.

Tego dnia Biskup spotkał się również z pracownikami Urzędu Gminy oraz parafianami, którzy zasiadają w Radzie Gminy Belsk Duży. Przy kawie, herbacie oraz cieście rozmawiano o tematach bliskich mieszkańcom naszej małej ojczyzny. Chwilę później odwiedzono zakład produkcyjny FERRERO. W zakładzie specjalną prezentację przedstawił –  Cezary Więcław, dyrektor Fabryki Ferrero Polska. Ksiądz Biskup był pod wielkim wrażeniem firmy.

Wizytacja zakończyła się wspólnym obiadem oraz spotkaniem z radą parafialną. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *