Biblioteka

Wieczór w bibliotece

Marianna Kornaszewska – Kierownik Gminnej Biblioteki Publiczna w Belsku Dużym zaprosiła mieszkańców gminy na spotkanie z podróżnikiem i fotografem p. Piotrem Kowalczykiem „Kobiety na trzech kontynentach”. Pierwsza część spotkania odbyła się dla młodzieży zgromadzonej w sali Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, druga połączona z wieczornym spotkaniem przy kawie i herbacie oraz słodkościach w murach Urzędu Gminy.

Na spotkaniu w Sali Konferencyjnej nie zabrakło wiernych czytelników belskiej biblioteki, belskich bibliotekarzy czy przedstawicieli samorządu: wiceprzewodniczącego Rady Gminy Zbigniewa Byrskiego, radnej i przewodniczącej komisji oświaty Ewy Łubińskiej, sekretarza gminy Renaty Ostatek, skarbnika gminy Hanny Grotek czy Urszuli Kopyckiej kierownika belskiego GOPS.

Dzięki reportażowi “Kobiety na trzech kontynentach” odbyliśmy podróż w odległe i odmienne kulturowo miejsca na świecie, gdzie zapoznaliśmy się z sylwetkami kobiet z Pakistanu, gdzie poznamy obrosłą mitami islamską rzeczywistość z pierwszej ręki.

Odwiedziliśmy saharyjskie miasteczko w Mauretanii,w państwie które jako ostatnie na świecie oficjalnie zakazało tego procederu posiadania niewolników. W Kambodży odwiedziliśmy rodzinę, która zajmuje się łapaniem i sprzedażą ptaszników z pobliskiej dżungli.

To wieczorne spotkanie było świetną okazją do zadania pytań podróżnikowi, który jako pilot wycieczek otrzymał od gospodyni spotkania mapę turystyczną po naszej gminie oraz najnowszą książkę wydaną staraniem samorządu „Jesteśmy cząstką ojczyzny. Z patriotycznych tradycji gminy Belsk Duży” dr Remigiusza Matyjasa.

Autor: Emilia Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *