Sport

Czas na rewanż. GKS zagra z KS Wysokin

Po czterech miesiącach przerwy zimowej seniorzy GKS-u Belsk Duży wracają do rozgrywek w radomskiej klasie B. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Stanisława Bilskiego będzie KS Wysokin.

Drużyna, która w tym sezonie debiutuje w rozgrywkach B klasy potrafi zaskoczyć. W swoim premierowym meczu na tym szczeblu KS Wysokin wygrał 5:4 właśnie z ekipą GKS-u Belsk Duży. Bramki dla Belszczan strzelali wtedy: Łukasz Cieślak, Arkadiusz Bogucki oraz Piotr Franczak (dwie).

Ekipa z Wysokina solidnie przepracowała okres przygotowawczy. W tym czasie rozegrała pięć gier kontrolnych. Dwie z nich wygrała (2:1 z Koroną Stary Dwór, 6:4 ze Startem Pukinin), jedną zremisowała (2:2 z Sokołem Regnów) oraz dwie przegrała (2:8 z Zorzą Klwów, 1:2 z UKS Tarczyn). Najskuteczniejszym zawodnikiem był Patryk Snopczyński, który trafiał do siatki rywala pięciokrotnie.

Podobnie jak ekipa z Wysokina, tak i GKS rozegrał przed startem rozgrywek pięć sparingów. Na wstępie przygotowań podopieczni Stanisława Bilskiego musieli uznać wyższość GPSZ Głuchów, z którym przegrali 2:3. Kolejne mecze to trzy zwycięstwa oraz jedna porażka. Pomysłu na pokonanie Belszczan nie mogli znaleźć gracze z Chynowa (5:3), Lesznowoli (6:1) oraz Stromca (4:2), aż w końcu przyszedł mecz z Mogielanką, w którym padł wynik 6:2 dla gospodarzy z Mogielnicy.

Gracze GKS-u Belsk Duży podczas przygotowań do rundy wiosennej strzelili 19 bramek. Skuteczni byli gracze ofensywni belskiej jedenastki. Sześciokrotnie bramkarza rywali pokonywał Mateusz Noga. O dwa trafienia mniej zaliczył Piotr Franczak. Warto pochwalić również Łukasza Cieślaka, który trafiał do siatki rywali w czterech ostatnich sparingach.

W tym okienku transferowym GKS nie zrobił żadnego transferu do klubu. Władze za cel nadrzędny postawiły sobie zatrzymanie składu osobowego z zeszłej rundy.

Zespół opuściło dwóch piłkarzy, którzy swoje ostatnie mecze rozegrali w poprzednim sezonie. Mowa o Krystianie Ziębie, który wrócił do Mogielanki Mogielnica oraz Szymonie Kazimierskim, który do końca roku został wypożyczony do Zorzy Klwów.

Inauguracja z KS Wysokin już jutro (tj. 16 marca br.) o godz. 14:00. W imieniu zarządu klubu zapraszamy wszystkich kibiców z Belska Dużego do Odrzywołu (tam swoje spotkania rozgrywa KS Wysokin).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *