Sport

Od 1:4 do 7:4. Strzelanina w Odrzywole dla GKS-u!

Z przytupem zainaugurowali rundę wiosenną seniorzy GKS-u Belsk Duży. Podopieczni Stanisława Bilskiego wygrali w Odrzywole z KS Wysokin 7:4 mimo, że do 54. minuty przegrywali 1:4.

W pierwszych 45. minutach lepiej wyglądali gracze KS Wysokin, którzy trafili do bramki GKS-u dwukrotnie. Team z Belska odpowiedział jednym trafieniem. Po raz szósty w tym sezonie gola zdobył Mateusz Noga.

Druga odsłona zaczęła się tragicznie dla belskiego zespołu. Po 4. minutach drugiej części gry było już 4:1… Sygnał do ataku dał jednak w 54. minucie Tomasz Prokopczyk. Pomocnik GKS-u wykorzystał wrzutkę Łukasza Cieślaka i strzałem głową skierował futbolówkę do siatki gospodarzy. Pięć minut później było 3:4, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mateusz Noga. W 66. minucie był już remis. Piłkę z głębi pola wrzucił Arkadiusz Gwadera. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Łukasz Cieślak, który uderzeniem głową pokonał zaskoczonego bramkarza KS Wysokin.

Czas uciekał, a GKS dążył do strzelenia piątej bramki. Udało się to w 76. minucie kiedy to Mateusz Noga ograł trzech rywali i z linii pola karnego wpakował piłkę do siatki. Podopieczni Stanisława Bilskiego dołożyli jeszcze dwa trafienia. W 86. minucie długie podanie od Przemysława Załęskiego wykorzystał Rafał Maciak. Ozdobą meczu była bramka na 7:4. W doliczonym czasie gry Łukasz Cieślak przymierzył z około 35 metrów nie dając tym samym żadnych szans bramkarzowi gospodarzy.

Kolejne spotkanie już za tydzień. W sobotnie przedpołudnie (23 marca, godz. 10:00) GKS zmierzy się na własnym boisku z liderem – Blaskiem Odrzywół!

KS Wysokin – GKS Belsk Duży 4:7 (2:1)
Snopczyński 3, D. Szklarski 18, Pilich 46, Dudek 49(k) – Noga 20, 59, 76; Prokopczyk 54, Cieślak 66, 90; Maciak 86

KS Wysokin: 1. Bartosz Kamiński – 3. Mariusz Kopytowski, 4. Szymon Karkowski, 7. Kamil Dudek (78, 17. Krzysztof Stolarczyk), 8. Filip Pawelec (87, 55. Dominik Kozłowski), 9. Krzysztof Pilich (75, 23. Damian Gut), 10. Patryk Snopczyński, 11. Damian Szklarski (59, 20. Michał Kopytowski), 13. Tomasz Szklarski (61, 16. Kamil Kozera), 18. Sebastian Kwaśniak (66, 12. Dominik Pawul), 44. Dawid Kopytowski.

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 18. Radosław Skonieczny, 10. Jakub Wójcik, 4. Kamil Bocheński (46, 5. Arkadiusz Gwadera), 2. Damian Wysocki – 19. Bartosz Jakóbowski, 23. Rafał Maciak, 9. Patryk Bilski, 7. Łukasz Cieślak, 22. Tomasz Prokopczyk – 17. Mateusz Noga (89, 13. Daniel Górzyński).

Tabela: Nice-Sport 2 Klasa B, gr. Radom II