Sport

Czas na siatkarskie derby!

Od spotkania derbowego z GKS Yabu Sadownik Błędów rundę rewanżową w IV lidze siatkarzy rozpoczynają gracze Volley SKK Belsk Duży.

Za podopiecznymi trenera Kamila Trzcińskiego jedenaście spotkań ligowych. Volley SKK podczas tego czasu zgromadziło 26. punktów. Na ten bilans złożyło się osiem zwycięstw oraz trzy porażki. Gdyby nie straty punktów w meczach z KS Raszyn czy Sadownikiem Błędów lub lepsze wyniki w starciach z Olimpijczykiem Mszczonów i RAS6 Szydłowiec, belska ekipa zajmowała by nawet fotel wicelidera!

Teraz jednak czas na rundę rewanżową. Belski zespół rozpocznie ją od derbów regionu sadowniczego. Pierwsze spotkanie z GKS Yabu Sadownik Błędów zakończyło się zwycięstwem Volley SKK 3:2. Wygrana mogła być bardziej okazała, lecz trener Trzciński w tym spotkaniu dawał szansę gry zmiennikom.

Co ciekawe obu zespołów nie dzieli jakaś znacząca przepaść. Niedzielny przeciwnik belskiej drużyny zajmuje bowiem 6. miejsce. W 11. spotkaniach zgromadził 16. punktów (5 zwycięstw i 6 porażek). W ostatniej kolejce podopieczni grającego trenera Andrzeja Stępniaka postawili się faworytowi do awansu. W meczu z SPS Radmot Jedlińsk to błędowianie wyszli na prowadzenie 1:0 po wygraniu 25:22. Niestety dla nich kolejne partie padły łupem przyjezdnych (25:19, 25:20, 25:13).

Początek niedzielnego spotkania derbowego o godz. 17:00 w hali sportowej w Błędowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *