Czerwone derby. GKS przegrywa z Sadownikiem

Podopieczni Stanisława Bilskiego przegrali derby powiatu grójeckiego z Sadownikiem Błędów 2:3. GKS prowadził już 2:0, lecz dał wydrzeć sobie zwycięstwo. Ponadto piłkarze z Belska mecz kończyli w “ósemkę”.

GKS Belsk Duży bardzo dobrze rozpoczął sobotnie spotkanie. Po 21. minutach było 2:0. Dwukrotnie do siatki rywala trafił Piotr Franczak. Przy bramkach asystowali mu Łukasz Kołosowski oraz Patryk Bilski. Goście odpowiedzieli w 29. minucie, kiedy to po rzucie rożnym i zamieszaniu przed bramką Załęskiego piłka wpadła do bramki.

Do remisu Sadownik doprowadził kilka minut przed przerwą. Z rzutu wolnego z około 30. metrów huknął Adrian Krawczyk. Piłka odbiła się od ręki Załęskiego, poprzeczki i zatrzepotała w siatce. Ten sam zawodnik zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości w drugiej części spotkania, czym ustalił wynik Derbów na 3:2.

Podopieczni Bilskiego próbowali doprowadzić do remisu, lecz futbolówka nie chciała wpaść do siatki. Raz obronną ręką z pojedynku z Belszczanami wyszedł Michał Boniecki.

Pod koniec spotkania graczom GKS-u puściły nerwy. Najpierw boisko za dwie żółte kartki musiał opuścić Piotr Franczak. Chwilę później za taktyczne faule na trybuny udali się Łukasz Kołosowski i Arkadiusz Bogucki.

Po tym spotkaniu GKS Belsk Duży spadł w tabeli radomskiej klasy B na czwarte miejsce. Liderem wciąż pozostał Blask Odrzywół z 30. punktami na koncie. Wiceliderem po rundzie jesiennej jest Sadownik Błędów z dorobkiem 28. oczek. Podium uzupełnia ekipa GKS-u Stromiec z 25. punktami.

GKS Belsk Duży – Sadownik Błędów 2:3 (2:2)
Franczak 17, 21 – Kornaszewski 29, A. Krawczyk 42, 64

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 4. Łukasz Kołosowski, 18. Radosław Skonieczny (C), 10. Jakub Wójcik, 2. Adam Czarnecki – 17. Mateusz Noga (46, 8. Arkadiusz Bogucki), 11. Patryk Bilski, 7. Łukasz Cieślak, 22. Tomasz Prokopczyk – 23. Rafał Maciak, 9. Piotr Franczak.

Sadownik Błędów: 1. Michał Boniecki – 3. Marcin Spólny (65, 7. Cezary Krzyżanowski), 4. Łukasz Sybilski, 5. Dawid Królikowski, 9. Mateusz Krawczyk (C), 10. Rafał Kornaszewski, 11. Adrian Krawczyk (88, 13. Hubert Krawczak), 12. Karol Krawczak, 14. Krzysztof Boroń (80, 16. Andrzej Wierzbicki), 15. Kamil Królikowski (55, 17. Rafał Kozłowski), 19. Rafał Masłowski.

Żółte kartki: Maciak, Kołosowski, Wójcik, Cieślak, Franczak – K. Krawczak, K. Królikowski, Spólny, M. Krawczyk, Boroń, H. Krawczak.
Czerwone kartki: Franczak (za dwie żółte), Kołosowski, Bogucki.

Tabela: B Klasa, gr. Radom II